`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

مدرن ترین و جدید ترین روش های چیدمان خانه عروس

وقتی برای اولین بار خانه خود را میچینید، حس و حال و شادی آن وصف نشدنی است اما در عین حال نیز برنامه ریزی برای چیدمان ممکن است سخت و اعصاب خورد کن باشد. وقتی مبلمان و اسباب خریداری شده را به خانه جدید انتقال می دهید، ممکن است دیدن تمام بهم ریختگی ها و حجم کار پیش رو کمی چالش برانگیز باشد و حتی مدتی بعد از چیدمان طول بکشد که به فضای جدید عادت کنید و متوجه شوید به چه روش هایی می توانید اتاق های خانه را راحت و کاربردی نمایید، حتی شاید لازم باشد چند وسیله جدید بخرید تا بتوانید چیدمان تان را تکمیل کنید.

مدرن ترین و جدید ترین روش های چیدمان خانه عروس

تا حد امکان قبل از خرید وسایل بزرگتر و دست و پا گیر نظیر تخت خواب با مبل ها به نحوه چیدمان آن ها فکر کنید، اینگونه ریسک جا نشدن و عدم چیدمان صحیح را به حداقل ممکن خواهد رساند.

ارزیابی فضا

اولین قدم مهم در برنامه ریزی چیدمان مبلمان در خانه عروس و داماد، ارزیابی دقیق فضای موجود است:

فضا را خالی نمایید:

پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه جهیزیه را به خانه جدید ببرید، زمانی که خانه خالی است به آنجا بروید و علاوه بر کار هایی از قبل تمیز کاری و تعمیرات احتمالی، گذراندن چند ساعت وقت به شما این امکان را می دهد که بتوانید نحوه چیدمان اثاثیه را به طور کامل ارزیابی نمایید.

نحوه استفاده از هر اتاق را مشخص کنید :

همه چیز تجملات نیست، داشتن یک خانه با چیدمان خیلی رویایی ممکن است در واقعیت امکان پذیر نباشد یا در صورت امکان نیز آن طور که باید و شاید راحت و صمیمی نباشد، چیزی که یک خانه را به خانه تبدیل می کند، در واقع احساس راحتی و آسایشی است که در آن به دست می آوریم.

قبل از بردن اثاثیه به خانه جدید تان استفاده و کاربرد هر اتاق را مشخص نمایید، در این زمینه باید هم کاربردی بودن و زیبایی دکوراسیون را در نظر بگیرید. برای مثال کدام اتاق مناسب اتاق خواب عروس و داماد است، کدام قسمت از پذیرایی را به نشیمن و کدام قسمت را می خواهید به ناهار خوری تان اختصاص دهید، اتاق خواب اضافی را میخواهید برای اتاق نوزاد خالی نگه دارید یا از آن به عنوان اتاق کار استفاده نمایید و …

از وسایل چند منظوره استفاده نمایید:

ممکن است بخواهید که از یک اتاق کاربری چندگانه داشته باشید، برای مثال از اتاق خوابتان، هم به عنوان اتاقی برای استراحت و هم کار استفاده کنید. در این صورت استفاده از وسایلی چند منظوره می تواند هزینه های شما را کاهش دهد و فضای درگیر را به حداقل برساند. برای مثال استفاده از یک میز آرایش ساده و زیبا به عنوان میز تحریر یک گزینه بسیار کاربردی خواهد بود یا اینکه از تخت های کشو دار برای افزایش فضای ذخیره سازی لباس ها یا وسایلتان استفاده نمایید.

images_1675083633.jpg

مناطق پر رفت و آمد را شناسایی کنید:

قبل از اینکه یک تخت خواب بخرید و آن را به اتاقتان ببرید، بررسی نمایید که نقاط پر رفت و آمد اتاق تان کجا ها هستند، درب ورودی اتاق، درب تراس، درب حمام، پنجره، درب کمد دیواری و … از جمله مواردی هستند که بیشترین تردد به آن ها صورت میگیرد و باید توجه کنید که وسایل شما مانعی برای استفاده از آن ها ایجاد نکند و یا بالعکس آن ها مانعی برای استفاده از وسایل شما نباشند.

نقاط کانونی را در نظر داشته باشید:

برخی از خانه ها دارای نقاط کانونی طبیعی هستند، یک پنجره بزرگ، شومینه، یک دیوار شاخص، تی وی وال و … این ها نقاطی هستند که چیدمان خانه شما را تحت الشعاع قرار می دهند. پس باید برای برنامه ریزی چیدمان آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

نکاتی برای ایجاد یک چیدمان اتاق متعادل

بعد از اینکه برای چیدمان برنامه ریزی کردید و نحوه چیدمان وسایل تان را تصور نمودید، حال زمان آن رسیده تا قبل از اینکه شروع به چیدمان که کاری پر زحمت و انرژی بر است، چند نکته را به شما یادآوری کنیم تا دکوراسیونی مدرن تر و متعادل تر داشته باشید:

  1. وسایل بزرگ تر نظیر مبل ها را با وسایل کوچکتر مثل میز جلو مبلی و میز عسلی متعادل نمایید. خود این وسایل را نیز با جزییات دکوری مثل گلدان ها و مجسمه ها به تعادل برسانید. برای مبل ها نیز پیشنهاد می شود که از کوسن ها و شال مبل بهره ببرید.
  2. این اشتباه مهلک که همه در چیدمان خانه و جهیزیه مرتکب می شوند را شما تکرار نکنید. کدام اشتباه؟ همه مبلمان تان را به دیوار ها نچسبانید!! اگر به فکر این هستید که خانه خود را بزرگت نشان دهید، باید بتوانید با چیدمان صحیح به آن بُعد بدهید. با چیدمان مبل ها نزدیک به هم می توانید فضای صمیمی را برای گفت و گو یا دیدن یک فیلم زیبا فراهم نمایید.
  3. به ارتفاع قطعات مبلمان نگاه کنید، سعی کنید چند سطح با ارتفاع های گوناگون را در فضا ایجاد کنید. اگر مبلمان کوتاه تری دارید و نیاز به اضافه کردن ارتفاع حس میکنید، یک تابلو هنری بزرگ روی دیوار بالای آن آویزان کنید تا فضا بلندتر دیده شود. آویزان کردن یک تابلو هنری بزرگ چشم را تشویق می کند تا به سمت بالا حرکت کند و باعث می شود اتاق بلندتر و در نتیجه بزرگتر دیده شود.
  4. از رنگ و الگوها به نفع خود استفاده کنید. رنگ های چشم نواز می توانند اتاق را زنده تر نشان دهند. فقط به یاد داشته باشید که از یک رنگ یا الگوی خاص زیاد استفاده نکنید و تلاش نمایید تا طرح ها و رنگ ها در کل دکوراسیون خود پخش کنید. کوسن ها، پرده، قاب عکس و دکوری ها همگی می‌توانند رنگ‌ها و طرح‌های متمایزی در مقابل یک زمینه با رنگ خنثی داشته باشند.
  5. استفاده از انواع بافت ها نیز به عمق و جذابیت دکوراسیون خانه شما می افزایند. کوسن ها، بالش ها، فرش، پرده، و.. بهترین گزینه های ممکن برای افزودن بافت به طراحی خانه هستند. ترکیب کردن متریال گوناگون نیز باعث ایجاد علاقه می شود برای مثال برای کفپوش اتاق می توانید سنگ مرمر، چوب و فلز را ترکیب نمایید و به یک نتیجه دلپذیر دست یابید، در حالی که از شیشه، پارچه و حصیری و چوب برای سایر مبلمان خود استفاده کرده اید.

images_1675083623.jpg

قبل از شروع به چیدمان وسایل تان این موارد را در خاطر داشته باشید:

قسمت های پر ترافیک و رفت و آمد مثل درب ها را به خاطر بسپارید و حداقل 60 سانتی متر فضای تنفس برای آنها ایجاد نمایید. برای فضا های پر رفت و آمد مثل درب ورودی خانه با خرید جاکفشی یا سایر وسایل نظم دهنده، محیطی دور از شلوغی و بی نظمی برای استفاده بهینه تر فراهم نمایید.

قبل از اینکه تابلو ها یا قاب عکس ها را به دیوار بزنید؛ ابتدا مبلمان بزرگتر را بچیدنید، برای مثال ابتدا میز کنسول را قرار دهید و سپس به سراغ آینه بالای آن بروید.

ابتدا قطعات اصلی مبلمان را بچینید، سپس وسایل کوچکتر مانند میزهای کنار مبلی ، صندلی ها و پایه های گلدان را بچینید.

فضای کافی برای باز شدن درها و کشوهای وسایلتان را در نظر بگیرید. حتی می توانید برای صرفه جویی در فضا از کمدهایی با درب ریلی نیز استفاده نمایید که از گامی نو قابل تهیه است.

به نورپردازی و نحوه قرار گرفتن منابع نوری نور در اتاق فکر کنید. لامپ ها به راحتی قابل جابجایی هستند. با این حال باید قبل از قرار دادن وسایلتان جای آن ها مشخص شود.

برای قرار دادن تلویزیون در اتاق، فاصله مورد نیاز بین صفحه نمایش و صندلی بیننده را به خاطر بسپارید. بیشتر مبل ها باید حداقل 2.5 متر  از صفحه تلویزیون با ابعاد استاندارد، فاصله داشته باشند.

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها