`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

نحوه تولید سرما و گرما در کولر گازی

نحوه تولید سرما و گرما در کولر گازی، برای اغلب کاربران این دستگاه جای سؤال است. در ادامه به رایج ترین سؤالات درباره کولرگازی، پاسخ می دهیم.

نحوه تولید سرما و گرما در کولر گازی

امروزه اغلب خانه ها، ادارات، مغازه ها، دفاتر و ... مجهز به کولر گازی هستند. کولرگازی، تنها وسیله ای است که پاسخگوی گرمای بیش از حد و طاقت فرسا است. استفاده از کولرگازی مزایای بسیار زیادی دارد و کمتر کسی پیدا می شود که با این مسئله، مخالفت کند.

برای کسانی که به تازگی قصد خرید این وسیله را دارند، پرسش های زیادی ایجاد می شود که با پاسخگویی به آنها سبب رفع ابهامات خواهیم شد.

مزایای خرید کولر گازی چیست ؟

  1. نحوه تولید سرما و گرما در کولر گازی به گونه ای است که بدون هیچ گونه آلودگی صوتی در محیط، هوای خنک و مطبوع را به ارمغان می آورد. بنابراین آرامش حاکم بر محیط، هرگز بر هم نمی خورد.
  2. کولر گازی ضمن تولید سرما و یا گرما، رطوبت محیط را تنظیم می کند که این مسئله موجب دلپذیر شدن هوای محیط می شود.
  3. کولرگازی ها به دلیل داشتن فیلتر هوا تا حدودی قادر به تصفیه هوای محیط نیزهستند که این ویژگی موجب افزایش کیفیت هوا می شود.
  4. سرما و گرمای تولید شده توسط کولرگازی به صورت یکنواخت در محیط مورد نظر توزیع میگردد. یکنواخت بودن سرما و گرمای ایجاد شده، موجب راحتی و آسایش دمایی بیشتر افراد حاضر در محیط می شود.
  5. سرعت تولید سرمایش و یا گرمایش محیط توسط کولر گازی بسیار زیاد است. چندین ثانیه پس از روشن شدن کولر گازی، هوای محیط به دمای ایده آل می رسد.

انواع کولر گازی ها کدامند ؟

نحوه تولید سرما و گرما در کولرگازی های مختلف، به طور معمول یکسان می باشد و تنها تفاوت آنها در نحوه توزیع هوای خنک و مطبوع در محیط مورد نظر می باشد. کولرگازی ها بر اساس ساختار شامل چندین نوع از جمله کولر گازی های یک تکه، کولر گازی های دو تکه و کولرگازی های چند تکه می باشند. کولرگازی یک تکه در دو نوع کولر گازی پرتابل و کولرگازی پنجره ای وجود دارد. کولرگازی پرتابل، گزینه ای ایده آل برای مکان های کوچک است.

کولرگازی های دو تکه، به اسپلیت هایی گفته میشود که دارای پنل داخلی و خارجی می باشند. اسپلیت در چندین نوع شامل اسپلیت دیواری، داکت اسپلیت، اسپلیت ایستاده، اسپلیت سقفی زمینی، اسپلیت کاستی، اسپلیت سقفی دیواری وجود دارد. حال با توجه به مکان موردنظر خود و در نظر گرفتن تمامی شرایط و مشاوره با متخصصین این حوزه، باید نسبت به خرید کولرگازی مناسب اقدام بفرمایید.

کولرگازی چگونه تولید سرما و گرما می کند ؟

نحوه تولید سرما و گرما در کولرگازی، یکی از پرسش های رایج کاربران کولرگازی است. کولرگازی شامل اجزای مختلفی شامل کمپرسور، کندانسور،  فن، برد، فیوز حرارتی، اواپراتور، گاز مبرد، لوله مویی، خازن و سنسور  و ... است. در این میان قلب تپنده کولرگازی، کمپرسور است که مسئولیت مهمی را بر عهده گرفته است.

نحوه تولید سرما در اسپلیت اینگونه است که گاز مبرد با جابه جایی میان یونیت خارجی و یونیت داخلی، گرمای محیط مورد نظر را گرفته و تولید سرما می نماید. بدین صورت که گاز مبرد در یونیت داخلی گرمای هوا را گرفته و تبخیر می شود و پس  فرآیند گرماگیری از هوا به درون کمپرسور رفته مجدداً به مایع تبدیل می شود. این فرآیند که در سیکل تبرید رخ می دهد ، موجب تولید سرما می شود. کمپرسور ، مهمترین نقش را در تولید سرما بر عهده دارد. کمپرسور با مکش گاز مبرد و فشرده سازی آن ، گاز را به مایع مبرد تبدیل می نماید. حرارت مبرد در کندانسور گرفته می شود و مبرد خنک می شود و آماده تولید سرمای مجدد می گردد. و به همین ترتیب این سیکل ادامه دارد.

پروسه تولید سرما و گرما تقریباً با یکدیگر مشابه است. به منظور تولید گرما، یک شیر معکوس و یا چهارطرفه ای در کولرگازی تعبیه شده است. گاز مبرد ارسالی از کمپرسور که دارای تراکم و دمای زیادی است به جای هدایت به کندانسور و سرد شدن به طرف یونیت داخلی فرستاده می شود. پس از داغ شدن لوله های کویل یونیت داخلی، نوبت به روشن شدن فن می رسد تا هوای گرم را به سمت محیط هدایت کند. ( یونیت خارجی که دربردارنده کمپرسور و کندانسور است و در فضای آزاد نصب می شود. یونیت داخلی که در فضای بسته نصب می شود، اپراتور نیز نامیده می شود. )

مهمترین تفاوت در نحوه تولید سرما و گرما در کولر گازی چیست ؟

مهترین تفاوت پروسه تولید گرما با پروسه تولید سرما در کولر گازی، خاموش شدن کمپرسور پس از تنظیم دمای محیط در پروسه سرمایشی است. البته چنانچه کولرگازی از نوع اینورتر باشد،  کمپرسور خاموش نمی شود و تنها در حالت مصرف در حداقل انرژی درمی آید. اگر کولر گازی در وضعیت گرمایشی باشد، فن داخلی از کار می ایستد و پنل خارجی یا کندانسور شروع به کار می کند تا هوای محیط گرم شود.

کولر گازی اینورتر بهتر است یا کولرگازی معمولی ؟

مصرف برق کولرگازی اینورتر، به مراتب بسیار پایین تر از مصرف برق کولرگازی معمولی است. قیمت کولرگازی های اینورتر از قیمت کولر گازی های معمولی، بیشتر است. نحوه تولید سرما و گرما در کولرگازی ها، تفاوت هایی دارد. در کولرگازی اینورتر، روشن و خاموش شدن های مکرر اتفاق نمی افتد. در کولر گازی های اینورتر در زمان رسیدن به دمای ایده آل، سرعت کاهش پیدا می کند. اما در کولرگازی های معمولی در زمان رسیدن به دمای ایده آل، کولرگازی خاموش می شود و پس از مدت زمانی که محیط مجدداً گرم شد، کولر دوباره روشن می شود. روشن و خاموش شدن های مکرر کمپرسور می تواند آسیب هایی را به آن برساند و باعث کاهش عمر مفید خود گردد.

برترین برندهای کولر گازی ایرانی و خارجی کدامند ؟

برترین کولرگازی های خارجی شامل LG، سامسونگ، گری، اُجنرال و ... است. بهترین کولر گازی های ایرانی شامل کولر گازی ایران رادیاتور، اسنوا، تک الکتریک و ... می باشد. انتخاب میان کولرگازی های ایرانی و خارجی به سلیقه شما و بودجه شما بستگی دارد. هر یک از این کولرگازی ها نسبت به یکدیگر برتری هایی دارند. نحوه تولید سرما و گرما در کولرگازی ها چه ایرانی و چه خارجی، فرآیند مشخصی دارد.

 

دمـاتجهیــز؛ بهترین قیمت ها و برند های تجهیزات تأسیسات ساختمان

 

دما تجهیز

مجموعه دما تجهیز، انواع کولر گازی های اینورتر و معمولی را با نرخ واقعی آنها به فروش می رساند. دما تجهیز، عرضه کننده ای معتبر و قابل اعتماد است که خیال مشتریان خود را از بابت کیفیت و اصالت کالاها راحت می کند. این مجموعه با هدف کسب رضایت مشتریان گرامی، انواع تجهیزات و تأسیسات سرمایشی و گرمایشی را با تخفیف های مناسبی به فروش می رساند. رمز موفقیت و ماندگاری ما، تکریم مشتریان است.

 

نحوه تولید سرما و گرما در کولر گازی

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها