`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

آشنایی با ترندترین روش‌های مهاجرت به کانادا و استرالیا 2023

کانادا و استرالیا دو کشوری هستند که آمار بالای پذیرش مهاجر را دارند. این دو کشور به دلیل شرایط مطلوب برای زندگی، کار و تحصیل در بین مهاجران محبوب هستند. علاوه‌براین، برنامه‌ها و مسیرهای متعدد مهاجرتی نیز باعث شده تا آمار مهاجرت در این دو کشور بالا باشد. طبیعتاً شرایط مهاجرت در روش‌های مختلف برای این دو کشور یکسان نیست. برای مثال، ممکن است شرایط مهاجرت کاری در استرالیا نسبت به کانادا بهتر باشد. به همین دلیل در هر یک از این دو کشور روش‌های مهاجرتی متفاوتی رایج‌ است. در ادامه این مطلب می‌بینیم که محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا و استرالیا در 2023 کدام است.

آشنایی با ترندترین روش‌های مهاجرت به کانادا و استرالیا 2023

انتخاب بهترین روش‌های مهاجرتی

بدون شک انتخاب مسیر و روش مهاجرت به شرایط شخصی شما بستگی دارد. اگر شما یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار باتجربه هستید، طبیعی است که شرایط کارآفرینی در کشورهای مختلف را بررسی کرده و بهترین گزینه‌های ممکن را انتخاب کنید.

گاهی حتی برای یک روش مهاجرتی خاص، مانند مهاجرت کاری نیز مسیرهای مختلفی در نظر گرفته می‌شود. برای مثال، شما می‌توانید هم کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده و یا با داشتن یک جاب آفر، به کشور مقصد بروید.

 مدارک مورد نیاز برای مهاجرت هم با توجه به کشور مقصد و روش مهاجرتی متفاوت است. مثلاً برای مهاجرت تحصیلی، تمامی مدارک تحصیلی و ریزنمرات شما باید ترجمه و معادل سازی شوند و برای مهاجرت کاری باید مدارک سوابق کاری قبلی را ارائه کنید.

 کشورهای مختلف ممکن است مدارک متفاوتی را از مهاجران درخواست کنند. همه این موارد در زمان تصمیم‌گیری برای رفتن به خارج از کشور و زندگی در یک کشور جدید، اهمیت دارند.

در شرایطی که امکان ورود به مسیرهای مهاجرتی مختلف، را دارید، تصمیم‌گیری کمی سخت‌تر است. برای مثال، اگر سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری در خارج از کشور را داشته و در عین حال یک جاب آفر از کشور مقصد دارید، باید جوانب مختلف هر دو مسیر را بررسی کنید.

بررسی روند و شرایط عمومی مهاجرت در لینک www.parsicanada.com/moving-abroad/ می‌تواند به تصمیم‌گیری شما کمک کند.

گاهی بررسی محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف نیز می‌تواند کمک کننده باشد. زیرا می‌توانید ببینید که احتمال موفقیت در کدام روش‌ها بالاتر است. 

محبوب‌ترین روش‌ مهاجرت به استرالیا

دلایل زیادی باعث شده تا استرالیا به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا شناخته شود. شرایط اقتصادی و اجتماعی استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی واقعا بهتر است و جای خوبی برای زندگی است. وضعیت اشتغال در کشور استرالیا مطلوب است و نیروهای کاری به خصوص آن‌ها که تخصص و مهارت خاصی دارند، به راحتی می‌توانند شغل مناسب پیدا کنند.

در سال‌های 21-2020، ظرفیت مهاجرت به استرالیا به 160,052 رسیده بود که نسبت به سال قبل، 14% افزایش داشت. از این مقدار، حدود 50% به برنامه‌های مهاجرت نیروی کار ماهر اختصاص داشته است.

متقاضیان در برنامه‌های مهارتی (Skilled Worker Program) تحت سیستم امتیازدهی جامعی ارزیابی می‌شوند. معیارهای امتیازدهی شامل سن، تحصیلات، مهارت زبان، تجربه کاری و ... است.

به راحتی می‌توان گفت که مهاجرت کاری یکی از ترندترین گزینه‌های مهاجرت به کشور استرالیا است. روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور و شرایط، مدارک، هزینه‌ها و ... را در مهاجرت به استرالیا بخوانید.

 اگرچه روش‌های دیگری همچون مهاجرت تحصیلی، سرمایه‌گذاری و ... نیز آمار بالایی دارند، اما کمبود نیروی کار در این کشور باعث شده تا جذب نیروی کار خارجی رواج داشته باشد.

آشنایی با ترندترین روش‌های مهاجرت به کانادا و استرالیا 2023

ترندترین روش مهاجرت به کانادا

سبک زندگی مطلوب و امکان تحصیل در بهترین مراکز آموزشی، از جمله دلایل مهاجرت به کشور کانادا هستند. روش‌های متنوعی پیش‌روی متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار دارد.

همچنین دولت کانادا در سال 2023 پذیرای 465,000 مهاجرت جدید خواهد بود. به دلیل کمبود نیروی کار، طبیعی است که تمرکز بیشتر روی برنامه‌های مهاجرت کاری باشد و اخذ اقامت از طریق این مسیر، ساده‌تر شود.

در زیر اصلی‌ترین شرایط اقامت در کانادا را باهم می‌بینیم.

  • تمکن مالی
  • دانش زبان
  • شرایط سنی مورد نیاز
  • گواهی تأیید سلامت پزشکی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • تکمیل تمامی مدارک مورد نیاز

هیچ راه ساده‌ای برای مهاجرت به این کشور وجود ندارد اما در برخی روش‌ها، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود. محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور کانادا عبارت است از:

  • روش اکسپرس اینتری (Express Entry)

اکسپرس اینتری سریع‌ترین و محبوب‌ترین روش برای مهاجرت به کانادا است. این برنامه به نیروی کار ماهر خارجی اجازه کار و زندگی در این کشور را می‌دهد. شرکت در این برنامه، امکان اخذ اقامت دائم طی 6 ماه را فراهم می‌کند.

این روش از سه مسیر مجزا شامل برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) و کلاس تجربه کانادایی (CEC) تشکیل شده است.

  • برنامه‌های نامزد استانی در کانادا (Provincial Nominee Programs)

ایالت‌های مختلف کانادا هر یک برنامه‌های مهاجرتی خود را ارائه می‌دهند. در مهاجرت به کانادا ایالت‌های مختلف و برنامه‌های مهاجرتی هر یک بررسی شده است. اغلب برای شرکت در این برنامه مهاجرتی به داشتن یک جاب آفر از سوی یک کارفرمای محلی در ایالت مورد نظر خود نیاز داشته و پس از مهاجرت، تنها مجاز به کار در همان استان خواهید بود.

  • مهاجرت از طریق کسب‌وکار (Business Immigration)

اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید یا تجربه مدیریتی دارید، می‌توانید از طریق یک برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی برای رفتن به کانادا اقدام کنید.

سه مسیر ویزا برای این روش وجود دارد که شامل ویزای استارتاپ (Start-up visa)، برنامه‌های کسب‌وکار استانی (Provincial Business Programs) و برنامه‌های خوداشتغالی (Self-Employed) است.

  • مهاجرت از طریق حمایت خانواده

در این روش مهاجرتی، اعضای خانواده کسانی که در کانادا زندگی کرده و اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارند، می‌توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. این یکی از ساده‎‌ترین روش‌های مهاجرتی است.

جمع‌بندی نهایی

کانادا و استرالیا دو مقصد مهاجرتی محبوب برای ایرانیان هستند. این دو کشور روش‌های مختلف مهاجرت را ارائه می‌دهند اما در این میان، برخی روش‌ها رایج‌تر هستند.

در این مطلب با اشاره به نکاتی اساسی در انتخاب بهترین روش مهاجرتی، دیدیم که کدام روش‌های مهاجرت به کانادا و استرالیا در سال 2023 بیشتر محبوب هستند.

منبع : پارسی کانادا

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها