`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

انتظارات و نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه

کاشت ابرو، از جمله روش هایی است که برای زیبایی چهره و جلوگیری از افتادگی و شل شدن ابروها مورد استفاده قرار می گیرد.

انتظارات و نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه

کاشت ابرو، از جمله روش هایی است که برای زیبایی چهره و جلوگیری از افتادگی و شل شدن ابروها مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه ، 6 ماه و 1 سال، براساس میزان مراقبت و توجهی که به آن می شود، متفاوت است. از جمله مراقبت هایی که می بایست در این دوران انجام داد، عبارت است از:

 • محافظت از ابروها در برابر آفتاب و عفونت: بهتر است از برخورد مستقیم آفتاب به ابروها پس از کاشت، جلوگیری نمود. همچنین، ممکن است ابرو دچار شل شدگی و یا پوسیدگی ریشه مو شود که می بایست به پزشک مراجعه کرد.
 • در هفته اول پس از کاشت باید به شکل مناسبی (خواب بر روی پشت کمر) خوابید.
 • ممکن است در روزهای اول، کمی قرمزی و یا تورم مشاهده شود که بهتر است از کمپرسور سرد برای بهبود این مورد، استفاده نمود.

در ادامه، در بازه های زمانی مختلف، نتایج کاشت ابرو طبیعی بررسی می شود.

بررسی نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه

نتایجی که پس از کاشت ابرو، در دوره های زمانی مختلف ممکن است، رخ دهد، عبارت است از:

 • کاشت ابرو پس از گذشت یک هفته

مهمترین مرحله در مراقبت از ابروها، هفته اول پس از کاشت می باشد. عوارضی که ممکن است در این بازه رخ دهد، عبارت است از: قرمزی، تورم، سوزش و خارش. همچنین در این مرحله به هیچ وجه نباید فعالیت هایی که باعث عرق ریختن می شوند را انجام داد.

 • کاشت ابرو پس از یک ماه

پس از گذشت 1 ماه، ابروها شروع به رشد کردن می کنند و شکل طبیعی به خود می گیرند. عوارضی که در هفته های اولی پس از کاشت وجود داشت، پس از گذشت یک ماه، کمتر شده و یا کامل از بین می روند

 • نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه

در این بازه، ابروها شکل طبیعی و پایداری به خود گرفته اند. عوارضی نظیر تورم، قرمزی و غیره کامل از بین رفته و مراقبت از ابروها نیز کمتر می شود. به طور کلی، برای رسیدن به نتیجه مطلوب، بهترین راه، دریافت راهنمایی های لازم از پزشک مربوطه می باشد.

نتایج کاشت ابرو برای افرادی که مشکلات پوستی دارند، به چه صورتی است؟

باید در نظر داشت که کاشت ابرو (eyebrow transplant) نمی تواند به تنهایی مشکلاتی نظیر جای زخم، جوش و امثال این ها را برطرف کند. اما در صورتی که به درستی انجام شود، می تواند مشکلات پوستی در ناحیه ابرو پوشش دهد. به عنوان نمونه، اگر فردی ابروهای بسیار نازکی داشته باشد، یا اگر ابروها نامتقارن باشد، کاشت ابرو می تواند شکل ظاهری فرد را تقویت کند.

همچنین ممکن است ابروهای فرد به دلیل بیماری، تحریک شده باشد و در اثر ضربه دچار ریزش شود. در این شرایط، کاشت ابرو می تواند چنین وضعیت را بهبود ببخشد.

چه عواملی بر روی نتایج کاشت ابرو تاثیر میگذارد؟

چه عواملی بر روی نتایج کاشت ابرو تاثیر میگذارد؟

کسب بهترین نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه، به چند عامل مهم بستگی دارد. این موارد، عبارت است از:

 • نوع مواد استفاده شده: کاشت ابرو هم به صورت طبیعی توسط مو خود فرد، و هم به صورت مصنوعی توسط نانو الیاف ها ممکن است که نتایج هر کدام متفاوت است.
 • روش کاشت: از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی نتایج کاشت ابرو، نوع روش انتخابی است. روش FUT و FUE دو مورد از محبوبترین روش های کاشت ابرو می باشد که انتخاب آن ها، به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک مرتبط است.
 • میزان تخصص و مهارت پزشک: هرچه میزان سابقه و تجربه پزشک متخصص بیشتر باشد، نتیجه مطلوب تری به وجود می آید.

این نکات را برای مراقبت از ابروهای کاشته شده بدانید!

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، برای دستیابی به مطلوب ترین نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه، رعایت مراقبت های بعد از کاشت کاملا ضروری می باشد. این موارد، عبارت است از:

 • از لمس کردن ابروهای خود پرهیز کنید. چرا که این کار باعث ایجاد خارش، التهاب بیشتر و در شرایطی حتی ممکن است باعث ایجاد تغییرات در خط رشد شود.
 • تا بهبودی کامل از آرایش کردن محل کاشت کاملا خودداری نمایید. معمولا تا ماه دوم نباید هیچ گونه آرایشی بر روی ابروها انجام شود. 
 • در هفته اول پس از کاشت، ابرو نباید با آب تماس داشته باشند. چرا که هر چه رطوبت بیشتر باشد، شانس بروز عفونت نیز بیشتر می شود که باعث طولانی تر شدن دوره نقاهت می شود.
 • پس از گذشت هفته اول، ضروری است که ابروهای خود را شستشو دهید.
 • به مدت 10 روز از مصرف دخانیات و الکل خودداری شود.
 • اگر کاشت ابرو طبیعی انجام شده است، تا 60 روز نباید ابروها رنگ و یا اصلاح شوند. به دلیل اینکه، این کار باعث ایجاد تداخل در شکل گیری خط رویش طبیعی ابرو می شود.
 • استفاده از روش های تقویت ابرو مانند تزریق PRP می تواند نتایج کاشت ابرو را بهبود ببخشد.

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده در ارتباط با نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه، بدست آوردن نتیجه مطلوب در گرو مراقبت های بعد از آن می باشد. مزیت کاشت ابرو این است که می تواند ظاهری طبیعی به ابروها بدهد. در این جهت، کلینیک زیبایی آنیل ، با داشتن سال ها تجربه در اجرای انواع عمل های زیبایی، می تواند خدمات بسیار ارزنده ای را به زیباجویان ارائه دهد. نتایجی کاشت ابرو در کلینیک زیبایی آنیل می تواند برای زیباجویان به ارمغان بیاورد عبارت است از:

 1. رشد ابروها با خط رویش طبیعی و تراکم بالا.
 2. برطرف کردن نواقص و خال های ابرو.
 3. رعایت تعادل بین ابروها و دیگر نقاط صورت.

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها