`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ آگهی

قیمت دوربین مدار بسته و انواع دوربین های مدار بسته

دوربین های مداربسته با انواع مختلف در بازار وجود دارند. لیست قیمت دوربین مدار بسته براساس ویژگی و نوع دوربین متفاوت است.

قیمت دوربین مدار بسته و انواع دوربین های مدار بسته

دوربین های مداربسته با انواع مختلف در بازار وجود دارند. لیست قیمت دوربین مدار بسته براساس ویژگی و نوع دوربین متفاوت است. ممکن است برندی از دوربین های مداربسته ذاتاً از قیمت بالایی برخوردار باشد و دوربین با همان ویژگی در برند دیگر را بتوانید با قیمتی بسیار پایین تر خریداری کنید. اما در نظر داشته باشید قیمت معیار مناسبی برای انتخاب دوربین مداربسته نیست. در این مقاله سعی داریم به اینکه چه دوربین مداربسته ای بخریم و چه معیارهای را در نظر بگیریم، بپردازیم. صرفنظر از برند دوربین مداربسته قابلیت ها و کاربرد دوربین روی قیمت آن ثاتیر زیادی دارد. شاید بدون در نظر گرفتن برند دوربین بیشترین سهم برای تعیین قیمت دوربین مداربسته همان قابلیت ها و مشخصات فنی است. در نتیجه باید مشخصات دوربین مداربسته ای که می خواهید بخریم را باید بدانیم.

مشخصات دوربین مدار بسته

از سوالات رایج مشتریان که در نیاز به سیستم های نظارتی برایشان طرح می شود: چه دوربین مدار بسته ای بخریم؟ مشخصات دوربین مدار بسته مناسب چیست؟ دوربین های مداربسته در دو تکنولوژی تولید می شوند با توجه به اینکه برخی برندها و تولید کننده های دوربین مداربسته تنها در یک تکنولوزِ محصولات خود را عرضه می کنند بنابراین برای بررسی مشخصات دوربین مداربسته از برند صرفنظر می کنیم. البته فرض بر این است که برند منتخب از برندهای اصلی و معتبر بازار دوربین مداربسته است.

از مهم ترین مشخصات دوربین مداربسته می توان به لنز، بدنه، وضوح تصویر، تکنولوژی اشاره کرد. البته مشخصات دیگری نیز وجود دارد اما مهم ترین و شاخص ترین آنها موارد فوق هستند. قبل از خرید دوربین مداربسته محل و هدف از نصب دوربین مداربسته را برای خود بررسی کنید. برای جه دوربین می خواهید و در کجا می خواهید نصب کنید. به عنوان مثال دوربین را برای نظارت از محوطه اطراف ساختمان می خواهید در نتیجه دوربین انتخابی شما باید از انواع دوربین های بیرونی باشد. از آنجایی که ثبت تصاویر در شب از اهمیت بالایی برخوردار است دید در شب دوربین را به دقت انتخاب کنید.

لنز دوربین از مهم ترین اجزای دوربین مداربسته است که محدوده و زاویه دید دوربین به آن وابسته است. هر چه لنز دوربین مداربسته شما وایدتر باشد فضای بیشتری در دید دوربین قرار می گیرد. براساس اینکه آیا می خواهید روی تصاویر زوم اپتیکال داشته باشید و زاویه دید دوربین قابل تغییر باشد یا خیر نوع لنز از نظر ثابت بودن و متغیر بودن مشخص می شود. وضوح تصویر به میزان نیاز کاربر به جزئیات تصویر وابسته است. اگر جزئیات زیادی را می خواهید در تصاویر دوربین مداربسته شما قابل رویت باشد رزولوشن دوربین مداربسته انتخابی را بررسی کنید.

 

 

قیمت دوربین مدار بسته

 

قوی ترین دوربین مداربسته

یکی از تصورات مشتریان این است که می خواهند قوی ترین دوربین مداربسته را خریداری کنند تا تمام نیازهای نظارتی آنها براورده شود. البته که اینطور نیست و شما باید بدانید دوربین را برای چه کاربری مدنظر دارید و قابلیت های مورد استفاده برای آن را در بهترین حالت انتخاب کنید. قوی ترین دوربین های مداربسته را می توان از نظر رزولوشن دوربین هایی را معرفی که تا وضوح 30 مگاپیکسل نیز تصویر ثبت می کنند. این دوربین ها در تعداد و طرح های محدودی تولید و طراحی می شوند. در حالی که دوربین های مداربسته رایج در بازار از 1 تا 12 مگاپیکسل رزولوشن تصویر ارائه می دهند.

از نظر مقاومت بدنه، قوی ترین دوربین های مداربسته در گروه دوربین هایی قرار می گیرند که در شرایط سخت جوی و وضعیت مکان نصب دارای مقاومت بالایی باشند. اغلب این دوربین ها مناسب برای فضاهایی مانند پالایشگاه ها و کارخانه ها و فضاهایی هستند که احتمال حریق و انفجار در آنها وجود دارد. در صورتی انفجاری صورت می گیرد باید دوربین سالم بماند و تصاویر مهم آن واقعه را به ثبت برساند. بنابراین بدنه و ساختار آنها بگونه ای است که به راحتی آسیب پذیر نباشند. همچنین گروهی دیگر از این دوربین ها در برابر گازها و مواد شیمیایی مقاومت دارند. برخی گازها و مواد شیمیایی ممکن است دوربین های مداربسته را دچار آسیب کرده و در عملکرد آنها اختلال ایجاد کنند.

قوی ترین دوربین زوم دار

از قوی ترین دوربین مداربسته از نظر لنز و زوم می توان به دوربین های PTZ با لنزهای وریفوکال اشاره کرد. دوربین هایی که قادرند تصاویر چندین کیلومتر بعد را نشان دهند و با زوم روی آنها جزئیات به صورت بهتری قابل مشاهده باشند. زوم اپتیکال در اقع تصاویر را به طور واقعی نزدیک می کند و زوم دیجیتال تصاویر را کشیده. به همین دلیل با زوم دیجیتال بسیاری از جزئیات تصویر از بین می رود و تصاویر مات یا پیکسل پیکسل دیده می شود. این دوربین ها نوع موتورایز نیز دارند که از قیمت بسیار بالاتری برخوردارند. لازم به توضیح است که با هر بار زوم و بزرگنمایی محدوده دید دوربین کاهش یافته و به عمق آن افزوده می شود. در نتیجه در هنگام زوم بخشی از تصاویر را شما نخواهید دید و زاویه دید دوربین مداربسته بسته تر می شود.

 

* این مطلب رپرتاژ آگهی میباشد و سایت شمانیوز هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها