شمانیوز
شما نیوز

رپورتاژ آگهی/

چند روش ساده برای خانه‌تکانی عید | چگونه دوسوته کاناپه تمیز داشته باشیم

 چه از پاک‌کننده‌های مبتنی بر آب استفاده می‌کنید، چه از حلال‌های شیمیایی و چه از ترکیبی از هردوی آنان، قبل از استفاده، محلول را روی قسمت کوچکی از کاناپه یا مبل خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که به پارچه کاناپه آسیبی وارد نمی‌کند.

چند روش ساده برای خانه‌تکانی عید | چگونه دوسوته کاناپه تمیز داشته باشیم

https://file.tesmino.ir/images/2024/03/images_1709399555_65e35e03b056e.jpg

چه از پاک‌کننده‌های مبتنی بر آب استفاده می‌کنید، چه از حلال‌های شیمیایی و چه از ترکیبی از هردوی آنان، قبل از استفاده، محلول را روی قسمت کوچکی از کاناپه یا مبل خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که به پارچه کاناپه آسیبی وارد نمی‌کند.

خبرگردون | کاناپه و مبل‌های راحتی بیش از آنچه تصور می‌کنید به نظافت نیاز دارند؛ از خوردن شام گرفته تا دورهمی‌های دوستانه و یا تماشای فیلم موردعلاقه‌تان می‌تواند آنان را کثیف کند.

به گزارش willowandhall، کاناپه‌ها درواقع همه‌چیز را به خود جذب می‌کنند؛ از عرق بدن گرفته تا بو‌های آشپزخانه‌ها، گردوغبار و آلودگی‌های محیط اطراف زندگی شما. در این میان راه‌حل‌های ساده‌ای وجود دارد که لکه‌های سخت و کثیف به‌راحتی پاک شوند و برای همیشه تمیزبودن فقط کافی است که بدانید چگونه مبل‌های تان را تمیز کنید.

اما برای این کار شما پیش از هرچیزی نیاز به چند ابزار مخصوص دارید:

  • برس خشک
  • جاروبرقی
  • جوش‌شیرین
  • بخارشور
  • سرکه
  • آب
  •  حوله خشک‌کن

بله تعجب نکنید پاک سازی خانه با سرکه معجزه می‌کند؛ چند قطره سرکه را به نصف فنجان آب اضافه کنید و سپس آن را روی کاناپه اسپری کنید. سپس بدون مالیدن با یک حوله یا دستمال خشک آن را پاک کنید تا لکه از بین برود. به یاد داشته باشید که هرگز محلول سرکه را به‌طور مستقیم روی مبلمان نریزید.

مهم‌ترین نکته آن است که به‌محض آنکه چیزی روی کاناپه ریخت، آن را به‌سرعت تمیز کنید و در برخی اوقات تعلل می‌تواند پشیمانی بزرگی به‌دنبال داشته باشد. 

البته پیش از به‌کارگیری هر دستورالعملی بهتر است بدانید که جنس کاناپه شما چیست. پس هنگام خرید از فروشنده تمامی اطلاعات لازم را بپرسید؛ چراکه عدم استفاده از شوینده‌های ایمن، ممکن است آسیبی دائمی به اثاثیه منزل وارد می‌کند.

اگر می‌خواهید خیال‌تان راحت‌تر باشد، برای لکه‌های نه‌چندان سرسخت و گردوغبار معمولی از برس خشک استفاده کنید. می‌توانید هرازگاهی با برسی نرم تمام سطح مبل خود را تمیز کنید و لکه‌ها، کثیفی‌های سطحی و خاک‌ها را بزدایید.

همچنین استفاده از جاروبرقی آسان‌ترین کاری است که حداقل ماهی یک‌بار باید انجام دهید. اگر برای تماشای تلویزیون روزانه از کاناپه استفاده می‌کنید، این کار را هفتگی انجام دهید تا خرده آشغال‌ها از بین بروند و کثیفی‌های اساسی نمایان شوند. 

https://file.tesmino.ir/images/2024/03/images_1709399555_65e35e03b8b61.jpg

استفاده از جوش‌شیرین

جوش‌شیرین نه‌تنها می‌تواند بوی نامطبوع را از بین ببرد، بلکه به حذف لکه‌ها نیز کمک شایانی می‌کند. برای از بین بردن لکه‌ها با جوش شیرین به ویژه لکه های چربی و عمیق، به مقدار مساوی آب و جوش‌شیرین را باهم مخلوط کنید و محلول را روی لکه اسپری کنید. باگذشت حدود ۲۰ دقیقه محلول فوق جذب می‌شود و سپس با استفاده از جاروبرقی آن را تمیز کنید.

چه از پاک‌کننده‌های مبتنی بر آب استفاده می‌کنید، چه از حلال‌های شیمیایی و چه از ترکیبی از هردوی آنان، قبل از استفاده، محلول را روی قسمت کوچکی از کاناپه یا مبل خود امتحان کنید تا مطمئن شوید که به پارچه کاناپه آسیبی وارد نمی‌کند. از بین بردن لکه لباس با سرکه

صبور باشید

بهتر است صبور باشید؛ و پس از شست‌وشو و پیش از آنکه به وسایل خود آسیب جدی وارد کنید، مبلمان پارچه‌ای خود را با یک حوله نرم خشک کنید تا رطوبت باقی‌مانده جذب شود. اما اگر لکه‌ها هنوز وجود داشتند، می‌توانید از یک محلول قوی‌تر استفاده کنید.

اگر فضای مناسب دارید، کاناپه را بیرون منزل و دور از نور خورشید قرار دهید، تا هم سریع‌تر خشک شوند و هم لکه‌ها بهتر از بین بروند. بهتر است آنان را در شب بیرون بگذارید و صبح از دیدن یک مبل تمیز لذت ببرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied