شمانیوز
شما نیوز

سهام

واریز بیش از 600 میلیارد تومان سود برای سهامداران در هفته دوم بهمن

بیش از 600 میلیارد تومان سود در هفته دوم بهمن ماه سال جاری توسط سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد

واریز بیش از 600 میلیارد تومان سود برای سهامداران در هفته دوم بهمن

جزییات واریز سود سهامداران در دومین هفته از بهمن ماه سال جاری حاکی از آن است که 7 ناشر سود جاری و سنواتی 271 هزار و 955 سهامدار را که شامل 607 میلیارد تومان می شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

 جزییات واریز سود جاری 2 شرکت

 این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم بهمن ماه امسال، 2 شرکت بین‌المللی ‌توسعه ‌صنایع‌ ومعادن ‌غدیر و گسترش ‌نفت‌ وگاز پارسیان سود جاری 247 هزار و 233 سهامدار که شامل 481 میلیارد و 63 میلیون تومان می‌شود را از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

 آمار واریز سود سنواتی 5 شرکت

 این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم بهمن ماه امسال، 5 ناشر پخش‌ البرز، بانک‌ خاورمیانه، فنرسازی‌ زر، سرمایه‌ گذاری‌ صدرتامین‌- تاصیکو و دوده‌ صنعتی‌ پارس سود سنواتی 24 هزار و 722 سهامدار که شامل 126میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کردند.

 سامانه سجام چیست ؟

  لازم  به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

 سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

 گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied