شمانیوز
شما نیوز

شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه

ثبت بیش از ۱۵ هزار نفرساعت کار در ماه برای روشن بودن پله‌برقی‌های مترو

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از ثبت بیش از ۱۵ هزار نفرساعت کار در ماه برای فعالیت درست پله‌برقی‌ها در شهر زیرزمینی خبر داد.

ثبت بیش از ۱۵ هزار نفرساعت کار در ماه برای روشن بودن پله‌برقی‌های مترو

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متر تهران و حومه، مسعود درستی با اشاره به تعداد بالای پله‌برقی‌های مترو تهران گفت: انجام تعمیرات دوره‌ای و اورهال هزار و ۲۳۸ پله برقی به همت مهندسان و پیمانکاران داخلی در دو نوبت کاری با سرویس، نظارت خط و تأمین قطعات و سایر فعالیت‌های مهندسی انجام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر آمار خاموشی پله‌برقی‌ها به علت خرابی از ۴۴ ساعت به ۷ ساعت کاهش یافته است.وی خاطرنشان کرد: پله‌برقی‌های مترو به‌طورکلی تعداد بیشتری نسبت به پله‌برقی‌های سطح شهر دارند و فعال نگه‌داشتن آنها با کمترین ساعت خاموشی به همت پیمانکاران و مهندسان مدیریت مهندسی تأسیسات شرکت بهره‌برداری مترو عملیاتی شده است.

وی گفت: به دلیل تردد بالای شهروندان در ایستگاه‌های مترو پله‌برقی‌های مترو بخصوص در ایستگاه‌های پرتردد نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با تأکید بر اینکه برای بالابردن راندمان پله‌برقی‌ها باید مانند سایر تجهیزات الکترونیکی به آنها رسیدگی شود گفت: در طول ۲۵ سال بهره‌برداری از مترو تنها ۲۳ پله جنرال سرویس شده بودند؛ اما در این دوره به تعمیرات دوره‌ای پله‌برقی‌ها توجه ویژه‌تری شد و ۱۶۳ پله برقی اورهال اساسی شده‌اند. این جهش در تعمیر نگهداری پله‌برقی‌ها باهدف افزایش راندمان، کیفیت و عمر مفید پله‌برقی‌ها انجام شده است. وی افزود: با توجه به نگاه ویژه‌ای که در خصوص عملکرد پله برقی داریم توانسته‌ایم درصد خرابی و خاموشی‌شان را پایین بیاوریم.

درستی با بیان اینکه احتمال خرابی پله برقی مانند سایر وسایل الکتریکی با تمام رسیدگی‌ها وجود دارد گفت: تلاش ما این است که هیچ پله برقی طولانی خاموش نماند در همین راستا نیز اقداماتی مانند تعمیر و نگهداری منظم پله‌برقی‌ها، آموزش نحوه استفاده صحیح از پله‌برقی‌ها به شهروندان، و استفاده از قطعات یدکی باکیفیت در پله‌برقی‌ها را با بیش از ۱۵۰۰۰ نفرساعت کار در ماه در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی