شمانیوز
شما نیوز

موثقی نیا در نشست با سهامداران و مدیران ایریتک:

مشعل آهن اسفنجی اردبیل تا پایان امسال روشن شود

مشعل آهن اسفنجی اردبیل تا پایان امسال روشن شود

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش این سازمان، حمایت از مجموعه ایریتک و ارتقای جایگاه این شرکت است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: تلاش این سازمان، حمایت از مجموعه ایریتک و ارتقای جایگاه این شرکت است.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، محمدرضا موثقی نیا در نشست با سهامداران و مدیرعامل شرکت بین المللی مهندسی ایران (ایریتک) گفت: جایگاه ایریتک با توجه به ظرفیت های مناسب فنی مهندسی و سطح ارتباط با شرکت های فناوری بین المللی، برای ایمیدرو مهم است و از توسعه این شرکت پشتیبانی می کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در حال حاضر، نظام مدیریت پروژه در شرکت ایریتک با مشکلاتی مواجه است و باید در این بخش، بازنگری صورت گیرد. از سوی دیگر، مجریان طرح های زیرمجموعه ایریتک نیز باید به صورت مجدانه، مطالبات و نیازهای طرح ها را از نهادهای مربوطه پیگیری کنند و مانع کندی پیشرفت طرح ها شوند.

 

برنامه افزایش سرمایه شرکت ایریتک

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه افزایش سرمایه شرکت ایریتک در حال انجام است، بیان داشت: این مهم اجرای طرح ها را به سطح مناسبی می رساند.

وی تاکید کرد: بهره برداری به موقع طرح احیای مستقیم اردبیل مورد تاکید دولت است و مسئولان این طرح باید تلاش خود را برای افزایش پیشرفت آن بیشتر کنند به طوری که تا پایان امسال، روشن شدن مشعل ها را شاهد باشیم و تا پایان خرداد 1404 نیز این طرح، به تولید محصول برسد.

وی افزود: در این راستا، توجه به موضوعاتی همچون فرآیند خرید، نظام حقوق و پرداخت، الزامات بانکی و مالی اهمیت خاصی دارد. هرجا نیاز به دریافت اختیارات از مجمع باشد، ایمیدرو آمادگی همکاری دارد. مجموعه این اقدامات باید به گونه ای انجام شود تا پیمانکاران با انگیزه بیشتر طرح ها را پیش برند.

موثقی نیا درباره وضعیت پیشرفت طرح احیای مستقیم اردبیل گفت: عملیات اجرایی این طرح در دی 1400 آغاز شده و اکنون 54 درصد پیشرفت دارد. سرمایه گذاری ارزی و ریالی این طرح به ترتیب 110 میلیون و 200 هزار یورو و یک هزار و 200 میلیارد ریال است.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی