شمانیوز
شما نیوز

صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی برای ۶ هزار نفر اشتغال ایجاد کرد

صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی برای ۶ هزار نفر اشتغال ایجاد کرد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی صندوق کارآفرینی امید گفت: صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون برای حدود ۶ هزار نفر با پرداخت تسهیلات اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، وحید خباززاده حقیقی در آیین افتتاح واحد تولید مصنوعات چرمی با عنوان "چرم نیاوران" در مشهد افزود: صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی در این بازه زمانی برای هفت هزار و ۳۱۷ فقره پرونده مبلغ هشت هزار و ۲۸۳ میلیارد و ۹۸۰ میلیون و ۳۹۹ هزار ریال پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: ۲۶ درصد دریافت کنندگان این تسهیلات زن و ۷۴ درصد مرد هستند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی صندوق کارآفرینی امید گفت: همچنین از این میزان تسهیلات پرداختی ۴۲ درصد مربوط به ۲ هزار و ۹۷ پرونده در حوزه صنعت، ۲۶ درصد مربوط به هزار و ۷۴۸ پرونده در بخش خدمات، ۲۵ درصد مربوط به هزار و ۲۲۵ پرونده بخش کشاورزی و هفت درصد مربوط به ۲ هزار و ۲۴۷ پرونده در بخش وام‌های ضروری بوده است.

وی با بیان این که میزان اعتبارات ابلاغی در قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۱ در حوزه نهضت احیاء صندوق استان مبلغ ۷۱۰ میلیارد و ۵۶۵ میلیون ریال بوده است، افزود: صندوق کارآفرینی امید خراسان رضوی در دولت مردمی ۹۹ درصد این تسهیلات، معادل ۷۰۳ میلیارد ریال را برای احیای ۴۴ واحد راکد یا نیمه فعال اقتصادی پرداخت کرده است.

خبارزاده حقیقی با اشاره به این‌که رهبر معظم انقلاب از نهضت احیاء به عنوان بخش شیرین اقتصاد یاد کرده است، بیان کرد: امید است بتوانیم با مدیریت بهینه نقدینگی در کل کشور و راه اندازی راهکارهای جدید در خصوص تامین منابع مشاغل خرد و خانگی و کوچک در بخش تولید کشور نقش بسزایی داشته باشیم.

به گفته وی، در دولت سیزدهم میزان تسهیلات اشتغال و کارآفرینی پرداخت شده از سوی صندوق کارآفرینی امید در کشور رشد سه و نیم برابری نسبت به دولت قبل آن داشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی