شمانیوز
شما نیوز

تحقق مصوبات سفرهای رییس‌جمهور فقید به چهارمحال و بختیاری در بخش کارآفرینی

تحقق مصوبات سفرهای رییس‌جمهور فقید به چهارمحال و بختیاری در بخش کارآفرینی

مدیر صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری با اشاره به پیگیری مصوبات سفر دور اول و دوم شهید آیت الله رئیسی به این استان گفت: ۱۰۰ درصد مصوبات سفر رییس‌جمهور به این استان در این بخش محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، پژمان نوروزی تاکید کرد: در سفر نخست رییس‌جمهور فقید به چهارمحال و بختیاری سه مصوبه برای صندوق کارآفرینی اُمید استان در نظر گرفته شد که در این سفر مقرر شد صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال بانوان پرداخت کند که ۲۰۰ میلیارد ریال یعنی ۲ برابر مصوبه پرداخت شده است.

 

نوروزی تصریح کرد: در سفر نخست رییس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری مقرر شد ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۳۹ طرح اشتغال‌زا در استان پرداخت شود که این مصوبه ۱۰۰ درصد اجرایی و عملیاتی شد.

وی یادآور شد: در این سفر مقرر شد صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای نامه‌های مردمی در سفر رییس‌جمهور به استان اختصاص دهد که براساس این مصوبه ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۰۰ نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات پرداخت شد.

مدیر صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این صندوق سال گذشته یک‌هزار و ۳۴۱ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ سه هزار میلیارد ریال به کارآفرینان در حوزه‌های کشاورزی، منابع‌طبیعی، خدمات فناوری اطلاعات، گردشگری و بوم‌گردی، صنایع‌دستی، صنعت و تولید با یک‌هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی پرداخت کرد که در ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی استان تاثیرگذار بوده است.

وی گفت: همچنین در بخش صنعت ۴۳۲ فقره تسهیلات به‌مبلغ یک‌هزار و ۶۹۲ میلیارد و ۹۴۵ میلیون ریال به‌منظور حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط و ایجاد اشتغال جدید پرداخت شد.

نوروزی تاکید کرد: در بخش خدمات ۱۴۵ فقره تسهیلات به‌مبلغ ۵۷۲ میلیارد و ۷۱۸ میلیون ریال در زمینه‌های گردشگری، حمل‌ونقل، خدمات عمومی و فنی و مهندسی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی افزود: صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری در بخش کشاورزی ۸۹ فقره تسهیلات به‌مبلغ ۳۵۹ میلیارد و ۴۰۶ میلیون ریال برای حمایت از کشاورزان و رونق تولید محصولات کشاورزی پرداخت کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در سال گذشته ۶۷۵ فقره تسهیلات به‌مبلغ ۳۷۴ میلیارد و ۹۳۴ میلیون ریال در قالب تفاهم‌نامه‌های استانی با هدف توسعه اشتغال‌زایی و کارآفرینی در مناطق مختلف استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری با سازمان زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی استان و انجمن حمایت زندانیان شهرکرد یادآور شد: این صندوق توانست رتبه نخست کشوری در پرداخت تسهیلات اشتغال به زندانیان را کسب کند.

نوروزی با اشاره به احیای ۱۳ واحد راکد و نیمه‌فعال در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: صندوق کارآفرینی اُمید استان چهارمحال و بختیاری در راستای تحقق تدابیر ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه احیای واحدهای اقتصادی و همچنین سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر خنثی‌سازی تحریم‌ها و مردمی کردن اقتصاد، لزوم ایجاد سازوکاری منعطف، چابک، پاسخ‌گو و مردم‌پایه به‌منظور رصد محیط و اتخاذ تدابیر و تصمیمات به‌هنگام و هوشمند با هدف احیاء، نوسازی و فعال‌سازی واحدهای اقتصادی غیرفعال، نیمه‌فعال، نیمه‌تمام، روبه‌افول و زیر ظرفیت اقتصادی اقدام به احیای ۱۳ واحد تولیدی راکد و نیمه‌فعال کرده است.

وی گفت: برای احیای این واحدهای تولیدی ۶۱۱ میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع اعتبارات این صندوق پرداخت و زمینه اشتغال‌زایی ۱۶۷ نفر فراهم شد.

مدیر صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: سال گذشته ۲۷ طرح اشتغال‌زایی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حمایت صندوق کارآفرینی اُمید رونمایی و بهره‌برداری شد.

وی افزود: این تسهیلات از محل تفاهم‌نامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اشتغال روستایی و عشایری با مبلغ ۹۰۴ میلیارد ریال پرداخت و فرصت شغلی برای ۲۷۱ نفر فراهم شده است.

نوروزی به برگزاری جشنواره کسب‌وکارهای بومی و محلی با عنوان کاربوم در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید، در پنج روستای بخش بازفت شهرستان کوهرنگ (مورز، گزستان، مازه‌رشته، تبرک علیا و تبرک سفلی اشاره و تصریح کرد: این صندوق در قالب این جشنواره از ۱۵ برگزیده قدردانی و به آن‌ها تسهیلات ارزان‌قیمت خوداشتغالی پرداخت کرد.

وی با اشاره به برگزاری رویداد هم‌اندیشی روستای نوفن یادآور شد: طرح نوفن با هدف انتقال فناوری به کسب‌وکارهای روستایی است.

مدیر صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در سال‌های اخیر رونق گرفته است و اجرای طرح روستای نوفن از ورود دانش و فناوری به اقتصاد روستا و تولیدات کشاورزی حمایت ویژه تسهیلاتی می‌کند و در نهایت نه تنها باعث افزایش بهره‌وری محصولات و امنیت غذایی کشور می‌شود بلکه در مهاجرت معکوس به روستاها نیز نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به افتتاح تعدادی طرح با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی اُمید در سفر به چهارمحال و بختیاری گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال ۳۶ نفر به‌صورت مستقیم و ۴۵ نفر به‌طور غیرمستقیم فراهم شد.

نوروزی تاکید کرد: صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری در راستای ارائه خدمت به شهروندان با حضور در مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد با هدف پاسخ‌گویی به سؤالات و ابهام‌های مردم در خصوص مسائل و مشکلات اشتغال و کارآفرینی در میز خدمت نماز جمعه حضور می‌یابد.

صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری در سال ۱۴۰۱ نیز یک‌هزار و ۷۲۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۲ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال به کارآفرینان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، منابع‌طبیعی، خدمات فناوری اطلاعات، گردشگری و بوم‌گردی، صنایع‌دستی، صنعت و تولید پرداخت و ۲ هزار فرصت شغلی فراهم کرد.

در سال ۱۴۰۱ برای بخش صنعت افزون‌بر ۶۵۴ میلیارد و ۲۰۲ میلیون ریال تسهیلات به‌منظور حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط و ایجاد اشتغال جدید، افزون‌بر ۵۱۰ میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال تسهیلات در زمینه‌های گردشگری، حمل‌ونقل، خدمات عمومی و فنی و مهندسی، افزون‌بر ۸۶۵ میلیارد و ۵۷۳ میلیون ریال تسهیلات در بخش کشاورزی و افزون‌بر ۲۲۵ میلیارد و ۷۱۹ میلیون ریال در قالب تفاهم‌نامه‌های استانی از سوی صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری با هدف توسعه اشتغال‌زایی و کارآفرینی در مناطق مختلف استان پرداخت شد.

شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید در مدت ۳۳ ماه خدمت خود در جایگاه رییس‌جمهوری ۲ بار (۱۹ خرداد ۱۴۰۱ و ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ) به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی