شمانیوز
شما نیوز

در بازدید استاندار اردبیل از پروژه آهن و فولاد آرتاویل مطرح شد:

همکاری همه‌جانبه و پیگیری دولت و استانداری برای تسریع روند پروژه آرتاویل

همکاری همه‌جانبه و پیگیری دولت و استانداری برای تسریع روند پروژه آرتاویل

دکتر سید حامد عاملی استاندار اردبیل به همراه جمعی از هیئت همراه در روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه از پروژه آهن و فولاد آرتاویل بازدید کردند. این بازدید با همراهی دکتر محمدمهدی مستقیمی مدیرعامل شرکت ایریتک و دکتر محمدعلی عزیزمحمدی مدیرعامل شرکت آهن و فولاد الماس آرتاویل انجام شد و در جریان آن، روند پیشرفت‌های اخیر پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین پس از برگزاری بازدید، جلسه‌ای با هدف ارائه گزارش از روند پیشرفت پروژه و همچنین چالش‌های آن تشکیل شد که طی این جلسه، دکتر مستقیمی بر اهمیت دو موضوع تامین مالی و ترخیص به موقع تجهیزات به عنوان دو چالش مهم پروژه تاکید کرد. همچنین در جلسه یادشده، مهندس علی‌بیگی، مدیر پروژه فولاد آرتاویل با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌ها و تامین نیازهای زیربنایی پروژه شامل برق، آب و گاز و همچنین تامین ارز مورد نیاز اشاره و بر ضرورت تسریع راه‌اندازی پروژه تاکید کرد.

در پایان جلسه نیز، دکتر عاملی، استاندار محترم اردبیل، ضمن اشاره بر اهمیت چندجانبه پروژه آرتاویل، قول مساعدت و همکاری همه‌جانبه دولت و استانداری اردبیل را با هدف تسریع پروژه و رفع چالش‌های مطروحه اعلام داشتند.

برگزاری بازدید فوق و جلسات پیگیری نشان از تعهد مسئولان دولتی و استانی به توسعه صنعتی استان اردبیل، حمایت از پروژه‌های بزرگ و حل مشکلات این پروژه‌ها دارد. در واقع هموار شدن مسیر رشد صنعتی کشور، مستلزم شکل‌گیری یک همکاری و پیوند میان دولت، بخش خصوصی و نهادهای سرمایه‌گذاری است و این بازدید را می‌توان مصداق بارزی از شکل‌گیری این همکاری تلقی کرد. گفتنی است پروژه آهن و فولاد آرتاویل یکی از ۴۸ پروژه پیشران اقتصادی کشور است که با به بهره‌برداری رسیدن آن ۱.۱ میلیون تن به ظرفیت آهن اسفنجی کشور افزوده می‌شود.

 

جزئیات خبر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی