شمانیوز
شما نیوز

نوآوری در همگام‌سازی مدیریت فرآیندها و ریسک‌های سازمانی

نوآوری در همگام‌سازی مدیریت فرآیندها و ریسک‌های سازمانی

شرکت مبین انرژی خلیج فارس، با ابتکاری نو در صنعت پتروشیمی ایران، به ادغام مدیریت فرآیندها و مدیریت ریسک سازمانی پرداخته است. این اقدام که برای اولین بار در این صنعت صورت می‌گیرد، نشان‌دهنده تلاش‌های این شرکت برای بهبود کارایی و پایداری است.

 

رئیس مرکز راهبرد شرکت مبین انرژی در این خصوص گفت: مبین در سال 1402 با بازبینی فرآیندهای کاری خود و مدل‌سازی آن‌ها بر اساس چارچوب PCF و الگوی APQC، به شناخت دقیق‌تری از نقاط قوت و ضعف فرآیندهای خود دست یافت. وی افزود: از سوی دیگر با استقرار سیستم مدیریت ریسک سازمانی (ERM)، مبین توانست ریسک‌های مرتبط با تمامی سطوح سازمان را به طور جامع شناسایی، ارزیابی و مدیریت کند. پروژه ارزیابی ریسک‌های مرتبط با هر فرآیند، که در شناسنامه‌های فرآیند ثبت شده، به مدیریت ریسک سازمانی و مالکان فرآیند امکان می‌دهد تا ریسک‌ها را به طور مستمر پایش و کنترل کنند.

این ابتکارات مزایای متعددی برای مبین به همراه داشت، که از آن جمله می‌توان به افزایش کارایی فرآیندها، کاهش ریسک‌های سازمانی، ارتقای پایداری تولید و بهبود تصمیم‌گیری‌ها، اشاره کرد. رئیس مرکز راهبرد شرکت مبین انرژی اظهار داشت که این اقدامات، مبین را به سمت تبدیل شدن به شرکتی پیشرو و الگویی در صنعت پتروشیمی سوق می‌دهد و نشان‌دهنده تعهد این شرکت به ارائه خدمات باکیفیت و پایدار است.

وی تاکید کرد، اجرای این پروژه، مبین را قادر می‌سازد تا با چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو به طور موثرتری روبرو شود و در مسیر توسعه پایدار گام بردارد و الگویی برای دیگر شرکت‌ها خواهد بود و به ارتقای کیفیت خدمات در این صنعت کمک خواهد کرد.

 

جزئیات خبر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی