شمانیوز
شما نیوز

گام سوم برای تشکیل اتاق اصناف در قشم برداشته شد

تفسیر آیین‌نامه ماده 88 قانون نظام صنفی برای منتخبان 18‌گانه صنوف جزیره

تفسیر آیین‌نامه ماده 88 قانون نظام صنفی برای منتخبان 18‌گانه صنوف جزیره

منتخبان کارگروه‌‌های 18 گانه صنوف در منطقه‌ آزاد قشم با حضور در دوره تفسیر آیین‌نامه ماده 88 قانون نظام صنفی، گام سوم را برای تشکیل اتاق اصناف در این جزیره برداشتند.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مسعود مورموگویی مدیر بازرگانی و اصناف این سازمان در برنامه هم‌اندیشی کمیسیون‌های پنج‌گانه  اصناف که در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد، اعلام کرد: انتخابات کارگروه‌های 18 گانه صنوف در قشم در دو نوبت (1403/03/09) و (1403/04/06) برگزار شد.

وی ادامه داد: نفرات اول تا سوم هر یک از کارگروه‌های 18 گانه صنوف جزیره جهانی قشم امروز 11 تیر ماه در دوره تفسیر کامل آیین‌نامه نظام صنفی شرکت کردند.

به گفته مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم، آشنایی با برنامه‌های بازرسی و رسیدگی به شکایات، بودجه و تشکیلات، امور اجتماعی و فرهنگی، امور اقتصادی و حل اختلاف و تشخیص، پنج محور اصلی نشست هم‌اندیشی منتخبان کارگروه‌های 18‌گانه صنوف قشم بود.

به گفته وی در این نشست همچنین نقش و جایگاه اتاق اصناف، نقش و جایگاه کمیسیون نظارت بر اصناف و چگونگی برگزاری انتخابات داخلی برای تعیین سِمَت اعضای هیات رئیسه کارگروه‌های صنفی منطقه آزاد قشم تشریح شد.

مورموگویی یادآور شد: قرار شد کارگروه‌های 18گانه تا دو روز آینده سمت اعضای هیات مدیره شامل رئیس، نایب رئیس و دبیر یا خزانه‌دار هر کارگروه را مشخص و به مدیریت بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم معرفی نمایند.

او افزود: با تکمیل این مراحل، روال ثبت شرکت‌ها و اعتبار نامه‌های منتخبان هم برای تشکیل اتاق اصناف آغاز خواهد شد و در نهایت تا یک ماه آینده قشم به عنوان پایلوت مناطق آزاد کشور صاحب اتاق اصناف خواهد شد .

 

جزئیات خبر
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی