شمانیوز
شما نیوز

وزیر اقتصاد در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد؛

فهرستی از وضعیت اقتصاد کشور در حوزه‌های مختلف قبل از پایان کار دولت ارائه می شود

فهرستی از وضعیت اقتصاد کشور در حوزه‌های مختلف قبل از پایان کار دولت ارائه می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در روزهای آینده فهرست آخرین وضعیت حوزه های مختلف زیر مجموعه های وزارت اقتصاد به عموم ارائه خواهد شد.

به گزارش شادا، سید خاندوزی در حاشیه مراسم رونمایی از سند معماری یکپارچه فناوری اطلاعات و مرکز عملیات امنیت وزارت امور اقتصادی و دارایی و در گفتگو با خبرنگاران گفت: : در روزهای آینده فهرست وضعیت حوزه های مختلف زیر مجموعه های وزارت اقتصاد از جمله خزانه داری، حوزه  مالی، مالیاتی، سرمایه گذاری داخلی و خارجی ، گمرک و خصوصی سازی و سایر بخش ها با جزئیات آماده شده و به عموم ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم در زمینه مولد سازی نیز گفت: اصل اتفاقات در حوزه مولد سازی از سال 1402 رقم خورده است اما در زمینه فروش اموال مازاد به ویژه بانکها که از سال 94 قانون آن وجود داشت، عملکرد ها موجود است و آخرین رقمی که در این زمینه منتشر شده است حاکی از فروش 95 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانکهای کشور است.

وی افزود: 58 هزار میلیارد تومان از این عملکرد مربوط به دولت سیزدهم و بقیه آن نیز به مربوط به عملکرد دولت های قبل است.

وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم و به ویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه FATF  نیز گفت: رویکرد حاکم بر دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی در این زمینه این بود که باید کشور فعالانه در این حوزه ظاهر شود و اگر کنار بکشیم هیچ منفعتی برای ملت ایران نخواهد داشت .

وی افزود: در زمینه مبارزه با پولشویی و جرایم سازمان یافته نیز به همین ترتیب بود و وقتی که دولت سیزدهم کار خود را شروع کرد در حدود 40 مرکز پولشویی در کل بیمه ها و بانکها و بورس کشور وجود داشت در حالیکه امروز بیش از 500 واحد مبارزه با پولشویی و جرایم سازمان یافته در کشور فعال است .

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • اخبار داغ
  • پربحث‌ترین ها
  • اخبار روز
  • پربیننده ترین
تبلیغات متنی