شمانیوز
شما نیوز

شمانیوز بررسی می‌کند؛

شرایط و مزایای بانکداری ویدیوئی بانک ملت در اپلیکیشن مگابانک

شرایط و مزایای بانکداری ویدیوئی بانک ملت در اپلیکیشن مگابانک

در حالی که فناوری‌ها روز به روز پیشرفت چشمگیری دارد و نظام پولی و بانکی نیز از این امر مستثنی نیست، بانکداری ویدیوئی به عنوان یک نوآوری مهم اهمیت بیشتری پیدا کرده است. اخیراً شاهد معرفی بانکداری ویدیوئی توسط بانک ملت در اپلیکیشن مگابانک بودیم که تغییرات جذابی در صنعت بانکداری ایجاد کرده است.

به گزارش شمانیوز، در دنیای امروز با پیشرفت سامانه‌های بانکداری، بانکداری ویدئویی به عنوان جدیدترین رویکرد در صنعت بانکداری شناخته شده است. بانک ملت به عنوان پیشگام در ارائه خدمات بانکداری ویدئویی در ایران، گامی موثر در جهت بهبود رضایت مشتریان برداشته است. 

بانک‌ها با پیشرفت در خدمات الکترونیکی خود، اکثر خدمات بانکی را بدون نیاز به حضور مشتریان ارائه می‌دهند. اما برای برخی از امور بانکی که نیازمند احراز هویت یا خدمات خاص هستند، حضور مشتری در بانک لازم است. 

با امکانات بانکداری ویدئویی بانک ملت، مشتریان می‌توانند امور بانکی خود را به صورت آنلاین و تصویری انجام دهند، بدون نیاز به حضور حضوری در شعبه بانک. این خدمات شامل مکالمات تصویری با کارکنان بانک، پیگیری مسائل مالی و ارتباط انسانی با کارشناسان بانک می‌باشد.  

از جمله مزایای این سرویس می‌توان به افزایش تعامل مشتریان در ساعات غیراداری، امکان پیگیری شبانه‌روزی در هفت روز هفته امور بانکی، و حفظ ارتباط انسانی با بانکداران اشاره کرد. همچنین، این خدمات باز پایه‌ای برای اطمینان از هویت واقعی مشتریان فراهم می‌کند. 

با این نوع بانکداری، مشتریان می‌توانند به صورت مجازی با کارشناسان بانک در ارتباط باشند و خدمات بانکی مورد نیاز خود را در حس کنفی و راحتی ارائه دهند. استفاده از ویدیو برای ارتباط مشتریان با بانک، نشان از توانایی بانک ملت در بهره‌گیری از فناوری برتر برای ارائه خدمات بهتر دارد. 

بانکداری ویدیوئی می‌تواند بهبودی مهم در تجربه مشتریان ایجاد کند و باعث افزایش رضایت آنها نسبت به خدمات بانکی شود. از آنجا که بانکداری ویدئویی هنوز به تازگی معرفی شده و در حال گسترش است، امیدواریم که با پیشرفت و استقبال مشتریان، این سرویس بهبود و گسترش یابد و به راحتی ترکیبی موثر از خدمات بانکی سنتی و فناوری نوین برای مشتریان فراهم کند. 

برای استفاده از خدمات بانکداری ویدئویی بانک ملت، نیاز است که نسخه جدیدتر اپلیکیشن مگابانک را روی گوشی هوشمندتان نصب کنید. تمام کاربران می‌توانند گزینه بانکداری ویدئویی را مشاهده کرده و استفاده کنند؛ اما در حال حاضر تنها مشتریان ویژه بانک ملت می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند. 

برای شروع استفاده از بانکداری ویدئویی، ابتدا شماره تلفن و کد ملی خود را وارد کرده و قوانین و مقررات را پذیرفته و به صفحه بعد بروید. سپس بانک ملت کد تایید را به شما ارسال خواهد کرد. پس از وارد کردن کد تایید، وارد صفحه اصلی مگابانک می‌شوید. 

سپس بر روی گزینه بانکداری ویدئویی در پایین سمت راست ضربه بزنید تا صفحه ورود نمایش داده شود. در این صفحه، ساعت کاری و خدمات قابل ارائه را مشاهده کرده و قوانین و مقررات را تایید کنید. سپس بر روی دکمه ورود ضربه بزنید. 

در مرحله بعد، باید به صورت تمام‌رخ از چهره خود عکس بگیرید. عکس ثبت‌شده باید با تصویر کارت ملی مطابقت داشته باشد، بنابراین با دقت عکس را ثبت کنید. سپس، برای آزمایش صدا و میکروفون، جمله روی صفحه را با صدای رسا تکرار کرده و ادامه را بزنید. 

پس از احراز هویت، به صف انتظار منتقل خواهید شد و می‌توانید تعداد افراد حاضر در صف و زمان تقریبی انتظار را مشاهده کنید. در صورت تمایل به انصراف، روی گزینه انصراف ضربه بزنید. درنهایت، به یک کارمند بانک متصل خواهید شد و می‌توانید خدمات بانکی خود را پیگیری کنید. همچنین، سوابق تمام رسید‌های دریافتی نیز در بخش سوابق اپلیکیشن قابل مشاهده است. 

لازم به ذکر است که اپلیکیشن مگابانک، به‌جز بانکداری ویدئویی، قابلیت‌های دیگری نیز دارد؛ برای مثال می‌توانید از ویژگی پیام‌رسانی داخل برنامه برای ارتباط متنی یا صوتی با مخاطبان خود که این برنامه کاربردی را نصب کرده‌اند، استفاده کنید.  

احتمالاً این نوع ارتباطات مجازی بانکی در آینده بیشتری گسترش یابد و به یک استاندارد در صنعت بانکداری تبدیل شود. با توجه به تحولات مثبت بانکداری ویدیوئی در بانک ملت، امیدواریم که ارتباطات مشتریان با بانک افزایش یابد و تجربه آنها در ارتباط با بانک، بهبود یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی