شمانیوز
شما نیوز

بانک توسعه تعاون

اثر قطعنامه ضد ایرانی فقط روانی است

اثر قطعنامه ضد ایرانی فقط روانی است

توسعه تعاون:کشور‌های اروپایی به دنبال فرصت برای تحت فشار قرار دادن ایران هستند و انتخابات ریاست جمهوری یک فرصت جدید برای فشار‌ علیه ایران است.

به گزارش پایگاه خبری توسعه تعاون ،احمد شریف، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: کشور‌های اروپایی مدت‌هاست که به دنبال فرصت مناسب برای تحت فشار قرار دادن ایران هستند، به همین دلیل با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم دست به فشار‌های جدید علیه ایران زده است که کاملا مشخص است در حال تدارک عملیات روانی هستند.

 

وی بیان داشت: غرب در گذشته صحبت زیادی از «مکانیزم ماشه» می‌کرد، اما در انجام آن ناتوان بود؛ چرا که می‌دانستند با واکنش تند ایران رو به رو می‌شوند، در نتیجه غرب مکانیزم ماشه را از دست رفته می‌بیند، در نتیجه اروپا با فرصت طلبی در زمان انتخابات کشورمان بحث قطعنامه ضد ایرانی را پیش برده است.

شریف تصریح کرد: بهترین راه مقابله با این اقدام اروپا این است که شرایط را طوری فراهم کنیم تا کاندیدا‌ها با سلایق مختلف در این انتخابات شرکت کنند تا مردم نیز در انتخابات حضور پر شکوه داشته باشند. این موضوع یک پیام روشن به مجامع جهانی خواهد فرستاد که مردم در بحث هسته‌ای اتفاق ملی دارند.

شریف ابراز داشت: در چهار ماه گذشته انواع التهاب‌های سیاسی در ایران روی داده است، که هدف همه آن‌ها افزایش نرخ ارز بود، در زمانی که این التهاب‌ها روی می‌داد صحبت از نرخ دلار ۱۰۰ هزار تومانی می‌شد، اما خوشبختانه دولت و بانک مرکزی با درایت‌هایی که داشتند توانستند نرخ دلار را در دامنه ۵۰ هزار تومان حفظ کنند و اجازه ندادند تا نرخ ارز افزایش یابد.

وی افزود: غرب با صدور قطعنامه ضد ایرانی می‌خواهد بازار‌ها از جمله بازار ارز را ملتهب کند، اما دارایی‌های ارزی ایران مناسب است و می‌تواند نرخ ارز را در دامنه ۵۰ هزار تومان حفظ کند، بنابراین نگرانی از افزایش نرخ ارز در ایران وجود ندارد.

شریف در پایان تاکید کرد: بازار‌ها در مقابل رویداد‌ها واکنش هوشمندانه دارند، بنابراین توجه اصلی بازار‌ها به انتخابات است. بهتر است در شرایط فعلی ریشه بحران‌های سیاسی که تحریم هاست را حل کنیم و با کاهش آن‌ها مقدار بیشتری نفت با قیمت بالاتر به فروش برسانیم، در این شرایط مردم دیگر نگران افزایش نرخ ارز هم نخواهند بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی