شمانیوز
کد خبر : 927271

مدیر بانکداری الکترونیک بانک سامان اظهار کرد: براساس آنچه تاکنون بانک مرکزی تأکید و اعلام کرده، قرار است که از ابتدای دی‌ماه استفاده از رمز یک‌بارمصرف برای همه مشتریان شبکه بانکی الزامی شود و در این خصوص بانک مرکزی به‌ شبکه بانکی تأکید کرده که زیرساخت‌های لازم را در این خصوص فراهم کنند.

به گزارش شمانیوز به نقل از سامان رسانه، «عباس میرزا نیری»، مدیر بانکداری الکترونیک بانک سامان، به تشریح جزئیات طرح رمزهای یک بار مصرف بانکی پرداخت و گفت: با اجرایی شدن این طرح، همه کسانی که به هر نحوی قصد تراکنش مالی در بستر اینترنت اعم از انتقال وجه، خریدهای اینترنتی، خرید شارژ و پرداخت قبوض را دارند، باید از نرم‌افزارهای تولید رمز یک‌ بار مصرف و یا سامانه پیامکی رمز پویا استفاده کنند.

 

افزایش مدت اعتبار رمزهای یک بار مصرف به 2 دقیقه

نیری ادامه داد: در ابتدا قرار بود که زمان اعتبار رمزها 60 ثانیه باشد اما براساس آخرین تصمیم، این زمان اکنون به 120 ثانیه یا همان دو دقیقه افزایش پیدا کرده که همین تصمیم، نگرانی‌ها در این خصوص را کاهش داده است.

 

او با بیان اینکه رمزهای یک بار مصرف مدت اعتبار دو دقیقه‌ای دارند، افزود: این رمزها پس‌از اتمام مدت زمان تعیین شده، دیگر قابلیت استفاده ندارند و همین اتفاق می‌تواند، امنیت حساب‌ها و خریدهای اینترنتی را بالا ببرد تا مشتریان دیگر نگرانی در خصوص افشای اطلاعات حساب خود و فیشینگ نداشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه