شمانیوز
کد خبر : 928995

در همایش «تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران» صورت گرفت؛

​استاندار مازندران در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه این استان، از عملکرد بانک صادرات ایران در حمایت از تولیدکنندگان قدردانی کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، در این همایش که با حضور رئیس کارگروه توسعه صادرات استان و مدیران کشوری و استانی برگزار شد، احمد حسین‌زادگان با بیان اینکه مشکلات پیش‌روی کشور نیاز به مشارکت همه‌جانبه دارد، افزود: با توجه به نقش مؤثر سیستم بانکی کشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی، بانک‌ها می‌توانند با حمایت از بخش تولید، شرایط رونق اشتغال را فراهم کرده و در این راستا، بانک صادرات مازندران نسبت به سایر بانک‌ها عملکرد بهتری داشته است.

مدیر شعب بانک صادرات مازندران نیز در این همایش گفت: بانک صادرات ایران همسو با شعار سال با عنوان «رونق تولید» و با توجه به شرایط اقتصادی و مشکل نقدینگی، طرح اختصاصی خود به نام «طراوت» را ارائه کرد که امکان داد و ستد نسیه‌ای را فراهم می‌کند.

وحید نصیری در خصوص طرح مذکور عنوان کرد: طرح «طراوت»، یک طرح اعتباری ویژه تولید است که واحدهای تولیدی به پشتوانه آن می‌توانند محصولات خود را به صورت نسیه به خریداران فروخته، نقداً پول خود را دریافت کرده و مواد اولیه مورد نیاز خود را به صورت نسیه خرید کنند. به بیان ساده‌تر اینکه، خریدار در صورت نداشتن نقدینگی کافی می‌توانند در ازای اعتبارات اسنادی داخلی ریالی مدت‌دار، مواد اولیه یا کالای خود را خریداری کرده و فروشنده می‌تواند با مراجعه به شعب بانک صادرات ایران، با تنزیل lc ، وجه خود را نقداً دریافت کند.

وی همچنین اظهار کرد: بانک صادرات ایران آماده همکاری و امضای تفاهم‌نامه با خانه صنعت ایران و اتاق بازرگانی مازندران در زمینه‌های اقتصادی، صادرات و حمایت از صادرکنندگان و تولیدکنندگان در قالب تعهدات و طرح طراوت است.

در پایان این مراسم، با اهدای لوح سپاس و تندیس از طرف اتاق بازرگانی مازندران و نیز هدیه‌ از سوی مدیریت شعب بانک صادرات مازندران، از صادرکنندگان برتر استان تجلیل شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه