کد خبر : 887695

رییس شعبه قزوین بانک توسعه صادرات گفت: برای امسال صادرات یک میلیارد دلاری برای استان قزوین هدف گذاری شده است که بانک توسعه صادرات ایران در این استان با ارائه تسهیلات در بخش کشاورزی، دارویی و شیمیایی نقش به سزایی در افزایش صادرات و کاهش بیکاری استان ایفا کرده است.

تسهیلات بانک توسعه صادرات قزوین برای افزایش صادرات و کاهش بیکاری
روابط عمومی بانک توسعه صادرات نوشت : یعقوب انیسی با اعلام این مطلب افزود: صادرکنندگان استان قزوین در ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ مبلغ ۸۵۰ میلیاردریال از تسهیلات شعبه قزوین را با متوسط نرخ ۱۴.۵ درصد استفاده کردند.
تسهیلات بانک توسعه صادرات قزوین برای افزایش صادرات و کاهش بیکاری
وی ادامه داد: مبلغ تسهیلات اعطایی در طول این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است.
به گفته انیسی محصولات صادراتی این واحد‌های تولیدی شامل مصنوعات پلاستیکی، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع تبدیلی کشاورزی، دارویی، بهداشتی و لوازم خانگی بوده که به کشور‌های همسایه، چون عراق، افغانستان، گرجستان، ترکیه، هند، یمن و آسیای میانه صادر شده‌اند.
رییس شعبه قزوین بانک توسعه صادرات درخصوص پروژه‌های تامین مالی شده توسط این شعبه از بدو تاسیس گفت:: شعبه در تولید شیشه دارو به مبلغ هشت میلیون و ۴۰۰ هزار یورو، در طرح رنگرزی نخ یک میلیون و سیصد هزار یورو و در طرح توسعه تولید کشمش ۱۰ میلیارد ریال تامین مالی انجام داده است.
وی درباره طرح‌های تامین مالی شده در سال جاری اظهارداشت: بانک توسعه صادرات در حوزه تولید شیشه بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال، بخش تولید پلاستیک ۱۲۰ میلیارد ریال، در زمینه تولید چیپس و سیب زمینی ۹۰ میلیاردریال و در بخش تولید نخ ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده است.
بر اساس گزارش‌های موجود، سال گذشته از قزوین به ۵۲ کشور جهان صادرات انجام شده است. در حال حاضر این استان ۲۲۲ صادرکننده فعال دارد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید