کد خبر : 889667

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پست‌بانک‌ایران با ایجاد باجه‌های بانکی و نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های خودپرداز در مناطق روستائی، خدمت‌رسانی مناسبی در این مناطق دارد.

پست‌بانک خدمت‌رسانی مناسبی در روستا‌ها دارد
روابط عمومی پست بانک ایران نوشت : سیدتقی کبیری نماینده‌ی مردم خوی و چایپاره و عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: یکی از کار‌های خوبی که در وزارت ارتباطات و به ویژه در حوزه پست بانک اتفاق افتاده است، خدمات روستائی است. حداقل همین امسال مواردی در حوزه انتخابی شهرستان خوی اتفاق افتاد و برای منطقه‌ای که شاید بالای ۴۰ روستا در بخش صفائیه دارد، با ایجاد باجه‌های بانکی و استقرار دستگاه‌خودپرداز (ATM) بخشی از خدمات بانکی و پولی را برای رفاه بیشتر مردم روستائی فراهم نموده است.
وی تصریح کرد: در گذشته شاید یک فرد روستائی به دلیل فاصله‌ی زیاد از شهر، باید دو روز وقت می‌گذاشت و متحمل هزینه‌های زیادی می‌شد تا کار بانکی خود را انجام دهد. اما با وجود پست بانک این مشکل مرتفع شده است.
نماینده مردم خوی و چایپاره اظهارداشت: به نظر می‌رسد باید خدمات بانکی در روستا‌ها کامل شود و خوشبختانه درحوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کار‌های خوبی انجام شده‌است، مخصوصاً در ارائه خودپرداز‌هائی که برای روستا‌ها در نظر گرفته‌اند و به دنبال آن خدماتی که پست بانک در روستا‌ها ارائه می‌دهد به خوبی بیانگر این مهم است.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: هنوز نیاز جامعه هدف روستائی به این بخش زیاد است. اگر پست بانک بتواند سریع‌تر و گسترده‌تر خدمات خود را توسعه دهد می‌تواند بخش عظیمی از مشکلات روستائیان را در حوزه خدمات روزمره و به دنبال آن بحث اشتغال که وابستگی به این بخش دارد را حل کند.
کبیری درپایان تأکید کرد: تا به حال عملکرد پست بانک ایران نسبت به امکانات موجود، خوب بوده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید