شمانیوز

رییس شعبه بانک توسعه صادرات شعبه گرگان گفت: این شعبه با ۸۰ میلیاردریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی تنها واحد تولید کننده ید در کشور را برعهده گرفته است.

تسهیلات بانک توسعه صادرات گرگان برای فرآوری و صادرات ید
روابط عمومی بانک توسعه صادرات نوشت: غلامعلی ماجدی با اعلام این مطلب افزود: ۱۵ درصد از تولیدات این واحد تولید کننده ید نیاز کشور را تامین می‌کند و ۸۵ درصد مابقی آن به خارج از کشور صادر می‌شود.
تسهیلات بانک توسعه صادرات گرگان برای فرآوری و صادرات ید
وی افزود: صادرات ید ارز آوری بالایی دارد و ایران هم تنها تولید کننده ید در خاورمیانه است.
این ماده برای مصارف مختلف از جمله پزشکی، داروسازی و صنایع پتروشیمی فرآوری می‌شود.
ماجدی درخصوص مهمترین پروژه‌های تامین مالی شده توسط این شعبه از بدو تاسیس گفت: طرح توسعه تولید جعبه‌های با کیفیت جهت صدور میوه و تره بار به مبلغ ۱۰۵ هزار دلار، طرح توسعه رب اسپتیک در سال ۱۷۴ هزار یورو، تکمیل طرح تولید رب گوجه فرنگی با مبالغ ریالی پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و تسهیلات ارزی دو میلیون یورو، طرح توسعه روکش ملامینه صنعت چوب شمال به مبلغ یک میلیون و ۵۶۶ هزار یورو در این شعبه تامین مالی شده است.
وی اضافه کرد: شعبه گرگان از زمان تاسیس درسال ۷۷ در راستای حمایت از صادرات غیر نفتی با پتانسیل ظرفیت بالای منابع و نیرو‌های متخصص و کارآمد همواره بعنوان یکی از بازوان نظام اقتصادی کشور در بخش صادرات در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران عملکرد قابل قبولی ارائه داده است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه