کد خبر : 895561

پیرو سلسله هشدار‌های قبلی، بانک رفاه کارگران به منظور پیشگیری از جرایم و کلاهبرداری‌های سایبری و رایانه‌ای هشدار داد.

توصیه‌های امنیتی بانک رفاه به منظور پیشگیری از برداشت‌های غیر مجاز
به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، بر اساس تجارب و سوابق کسب شده در سنوات قبل، رعایت نکات امنیتی زیر مورد تأکید است:
۱- کاربران گرامی در حفظ نام کاربری و رمز عبور اینترنتی و کارت‌های بانکی خود، نهایت دقت را معمول کرده و برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، از ارائه این اطلاعات به سایر افراد به ویژه افشای آن‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.
۲- تغییر رمز‌های عبور سامانه‌های بانکداری الکترونیکی نظیر: موبایل بانک، بانکداری اینترنتی، کارت‌های بانکی و نظایر آن به صورت دوره‌ای توصیه و تأکید می‌شود.
۳- از انتخاب رمز‌های عبور تکراری در سامانه‌های مندرج در بند ۲، اجتناب کرده و حتی الامکان گذر واژه‌های انتخابی، ترکیبی از اعداد، سمبل‌ها و حروف لاتین کوچک و بزرگ باشد. همچنین استفاده از رمز‌های یکبار مصرف، راهکاری مناسب برای جلوگیری از جرایم بانکی و برداشت‌های غیر مجاز است.
۴- مشتریان گرامی، در مواجهه با کلاهبردارانی که با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی نظیر سایت‌های جعلی و ...، درصدد سوء استفاده از اعتماد افراد و متقاعد کردن آن‌ها به فاش کردن اطلاعات و ... هستند، مراقب و هوشیار باشند.
مشتریان محترم به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به قسمت توصیه‌های امنیتی در پورتال بانک رفاه کارگران به نشانی www.refah-bank.ir مراجعه کنند.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید