`
شمانیوز
شما نیوز

در نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت «تجلی» اعلام شد:

ارز فی

نادری: هدف از عرضه "تجلی"، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ است

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات گفت:شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات نخستین شرکت سهامی عام پروژه‌ را با نام "تجلی" در بازار سرمایه عرضه می‌کند. به گفته امیر حسین نادری، هدف از عرضه سهام تجلی، هدایت نقدینگی به سمت پروژه‌های بزرگ و مشارکت مردم در تولید و آبادانی کشور است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وی در نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی در فرابورس که با حضور مدیر عامل "تجلی" و همچنین مدیر عامل شرکت چادرملو برگزار شد، ادامه داد: مجموعه تجلی دریچه‌ به بازاری است که تاکنون نبوده است. با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه می‌توان تامین مالی تولید و توسعه را انجام داد و هدف شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات همین است. در عین، مردم نیز در پروژه‌های پربازده شریک می‌شوند.
مدیر عامل «ومعادن» اظهار کرد: خوشبختانه موانع برطرف شد و به نظر می‌رسد با این کار شرکت‌های پروژه محور دیگری وارد بورس شوند و از منابع بازار سرمایه استفاده شود.
نادری گفت: سال‌ها پیش عمده تامین نقدینگی به بازار پول محدود بود اما امروز بازار سرمایه محلی برای تامین مالی است؛ آن هم به واسطه ابزارهایی همچون اوراق صکوک.

وی افزود: این شرکت فرصت مناسبی است تا بتوانیم از پتانسیل کشور بهره‌برداری کنیم؛ در واقع با توجه به سرمایه مردم پروژه‌هایی تعریف و تولید شغل و ثروت ملی می‌کند.

۵ پروژه بزرگ زنجیره فولاد در اختیار "تجلی"
در ادامه مرتضی علی اکبری مدیرعامل شرکت تجلی گفت:شرکت تجلی ۵ پروژه بزرگ زنجیره فولاد را در قالب سه شرکت فولاد سرمد ابرکوه، فولاد شرق خراسان و فولاد غرب ایرانیان در دست احداث دارد و از افزایش سرمایه برای تامین منابع این پروژه‌های بزرگ استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها باعث افزایش قیمت سهام تجلی در تابلوی فرابورس خواهد شد و این شرکت بهترین پروژه‌ها را از کنسانتره‌سازی تا گندله‌سازی، تولید آهن اسفنجی و تولید محصولات فولادی در تملک خود دارد.

علی‌اکبری گفت: «تجلی» از سویی عرضه اولیه و از سویی دیگر‌ افزایش سرمایه و‌ سلب حق تقدم را دارا است.
وی افزود: سرمایه‌گذاران به دنبال آن بودند که پروژه‌هایی در «تجلی» معرفی شود که هم توجیه اقتصادی داشته و‌ هم بتواند در عرضه اولیه برای خرید سهام جذاب باشد.
به گفته علی‌اکبری، زنجیره فولاد از معدن تا فولاد در «تجلی» وجود دارد این شرکت با حضور سهامدارانی همچون ومعادن، چادرملو و گل گهر شکل گرفته است.
وی گفت: سهام تجلی خواهان زیاد دارد و با قیمت ۱۰۰ تومان به ازای هر سهم عرضه می‌شود. در بدترین شرایط بازار بورس هم قیمت سهام تجلی پایین‌تر از ۱۰۰ تومان نخواهد آمد و پایین‌تر از این قیمت، سهامداران عمده سهام را خریداری خواهند کرد. ضمن اینکه یک سال پیشرفت پروژه‌های تجلی در ارزشگذاری سهام این شرکت لحاظ نشده و سهام تجلی کاملا ارزنده است.

تقی زاده: تولید ممبران آب‌شیرین‌کن در راه است
ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: متاسفانه کشور با خشکسالی روبرو است و با اهتمام دولت و شرکت‌ها، امیدوارم پروژه‌های انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی و خراسان تداوم یابد و خطوط جدید هم به زودی اجرایی شود.
تقی زاده افزود: چادرملو به زودی خبرهای خوبی در حوزه تولید ممبران آب‌شیرین‌کن در کشور اعلام می‌کند و کشور در این زمینه به خودکفایی می‌رسد. با تولید ممبران در داخل کشور، هزینه تمام شده شیرین‌سازی آب دریا پایین می‌آید که خبر بسیار خوشحال کننده‌ای برای صنایع و اقتصاد کشور است.
تقی‌زاده بیان کرد: امروز برای ساخت ممبران با همراهی شرکت‌های روسی و ‌چینی وارد مذاکره شده و‌ با ساخت این قطعه می‌توان هزینه انتقال آب را اقتصادی کرد. طی یک سال و‌ نیم آینده این تکنولوژی وارد ایران شده از واردات آن بی‌نیاز می‌شویم.
مدیرعامل شرکت چادرملو بیان کرد: چادرملو حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید تعریف و عمده پیمانکاران آن مشخص و‌ مابقی تا پایان سال مشخص می‌شود.
وی درباره انتقال آب نیز گفت: ما امروز در یزد برای تولید از آب خلیج فارس استفاده می‌کنیم و‌ از چاه‌ها تنها در مواقع ضروری استفاده می‌شود.
مدیرعامل چادرملو بیان کرد: به دنبال حضور در بخش فولاد‌های آلیاژی بوده و در آینده نزدیک به سمت بخش‌هایی خواهیم رفت که ارزش افزوده بیشتری دارد زیرا ما یک بنگاه اقتصادی هستیم و در پروژه‌هایی که سودده باشد، سرمایه‌گذاری خواهیم کرد. مدیرعامل چادرملو گفت: امیدواریم طرح انتقال آب تا چهارسال آینده به نتیجه برسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied