`
شمانیوز
شما نیوز

آمار آبان ماه ۱۴۰۰ نشان می دهد:

احراز هویت بیش از ۱۰۱ هزار سهامدار در سامانه سجام

تازه ترین آمارهای منتشر شده از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می‌دهد که در آبان ماه سال جاری ۱۰۱ هزار و ۷۱۶ احراز هویت در سامانه (سجام) صورت گرفته است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سمات، بر اساس اطلاعات گزارش ماهانه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص آبان ماه امسال، تعداد 79 هزار و 138 ثبت نام از سوی سرمایه گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه «سجام» صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از 100 هزار سهامدار در این ماه به 101 هزار و 716 مورد رسیده است.

 لازم به ذکر است بر اساس آمار منتشر شده، در مهر ماه امسال تعداد ثبت نام در سامانه «سجام» 94 هزار و 119 و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز 121 هزار و 623 مورد بوده است.

 5 استان پیشتاز در ثبت نام در «سجام»

 همچنین بر اساس این گزارش تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه «سجام» در آبان ماه به تفکیک هر استان حاکی از آن است که 5 استان «تهران با 19 هزار و 605 مورد، کرمان با 5 هزار و 828 مورد، اصفهان با 5 هزار و 285 مورد، خراسان رضوی با 4 هزار و 902 مورد و خوزستان با 4 هزار و 59 مورد» در صدر بیشترین ثبت نام شده ها در کل کشور قرار دارند.

 5 استان با کم ترین ثبت نام در «سجام»

 از سویی دیگر بر اساس آمارهای منتشر شده، 5 استان « کهکیلویه و بویراحمد با 358 ، خراسان جنوبی با 506 ، سمنان با 589، چهارمحال و بختیاری با 590 و اردبیل با 594 مورد» در انتهای لیست کمترین ثبت نام شده‌ها در سامانه سجام در بین سایر استان ها قرار دارند.

 لازم به ذکر است سامانه سجام «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان»، برای الکترونیک کردن و خودکار کردن فرآیند جمع آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان است و عملیاتی شدن این سامانه باعث افزایش دقت، سرعت و بهره وری در زمینه جمع آوری اطلاعات و ارائه خدمات عمومی و مهم تر از همه، یکپارچگی سامانه های اطلاعاتی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها