شمانیوز
کد خبر : 926945

موسسه اعتباری ملل یکی از نمادهای پربیننده روز گذشته بازار سرمایه بود که با صف خرید قابل توجهی روبه رو شد و بیش از 41 میلیون سهم در این نماد دست به دست شدو نهایتا با صف خرید روز را به پایان برد.این سهم امروز هم صف خرید سنگینی دارد که در دقایق ابتدایی بازار، حجم این صف بیش از 120 میلیون سهم بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از بورس 24: موسسه اعتباری ملل یکی از نمادهای پربیننده روز گذشته بازار سرمایه بود که با صف خرید قابل توجهی روبه رو شد و بیش از 41 میلیون سهم در این نماد دست به دست شدو نهایتا با صف خرید روز را به پایان برد.این سهم امروز هم صف خرید سنگینی دارد.

محمدرضا مروجی قائم مقام و عضو موظف هیئت مدیره موسسه اعتباری ملل درباره آخرین وضعیت عملکردی سال مالی جاری این مجموعه به بورس 24 گفت: خوشبختانه رشد خوبی از جهت جذب منابع داشتیم و از آنچه که پیش بینی میکردیم نیز فراتر رفتیم.وضعیت عملکردی ما امسال به نسبت سال گذشته بسیار بهتر است و در تلاشیم تا اقدام به واگذاری دارایی ها کنیم. در شش ماهه سال جاری در مقایسه با شش ماهه سال قبل رشد 215 درصدی داشتیم.

مروجی گفت: در حوزه وصول مطالبات نیز ورود کردیم و خوشبختانه به نتایج مثبتی رسیدیم و انتظار داریم بخشی از مطالبات مشکوک الوصول تعیین تکلیف شود.

وی افزود: در راستای واگذاری سرمایه گذاری ها همانطور که در مجمع اخیر موسسه اعلام شد پیش فروش پروژه کرمان در دستور کار قرار دارد. دو پروژه در مشهد در حال مذاکره برای فروش داریم و املاکی هم در تهران برای واگذاری، مراحل مذاکره را طی میکنند که به محض وصول نتیجه و قطعی شدن مذاکرات اقدام به افشای اطلاعات از طریق کدال خواهیم کرد.

مروجی به افزایش سرمایه اشاره داشت و گفت: فعلا مصوبه ایی برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نداریم و همانطور که اعلام کردیم در حدومد 400 میلیارد تومان افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی در دستور کار است که به محض تعیین حسابرس و اظهارنظر حسابرس مراحل قانونی این مورد، عملیاتی خواهد شد و موسسه اعتباری ملل هزار میلیارد تومانی خواهد شد.

مروجی در پاسخ به این سوال که اخباری درباره اظهارنظر قاضی پرونده در خصوص بدهی های پدیده به موسسه اعتباری ملل مبنی برتهاتر مطالبات موسسه با سهام پدیده در حال دست به دست شدن در فضای مجازی است و مطرح شده است گفت: طبیعتا هنوز به صورت رسمی به نتیجه نرسیدیم و به محض وصول نتیجه و قابل اتکا شدن موضوع و مشخص شدن ابعاد سود و زیانی این موضوع و تعیین تکلیف نهایی مطالبات از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی لازم عملیاتی خواهد شد.همانطور که در مجمع هم اعلام کردیم در تلاشیم تا مطالبات را با سرعت بیشتری وصول کنیم تا حقوق صاحبان سهام حفظ شود.

وی درباره نوسانات قیمت سهم هم گفت: کلیت بازار بر گروه بانکی روند مثبتی را در چند وقت اخیر تجربه می کند. طبیعتا با توجه به وضعیت عملکردی ما میزان دارایی ها و سپرده های جذب شده و شرایط کلی، سرمایه گذاران اقدام به سرمایه گذاری و خرید سهام ما کرده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه