شمانیوز
کد خبر : 928963

پس از افتهای متوالی شاخص کل در مهر و آبان و کاهش آن به سطح 304.997 واحد در پایان آبان، همانطور که پیش بینی نمودیم با افزایش ارزش معاملات به دامنه 3 هزار میلیارد تومانی و بیشتر و پدیدار شدن نشانه های مثبت توافق تجاری چین و آمریکا و رشد قیمت کالاها از جمله نفت و...

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت تامین سرمایه نوین، پس از افتهای متوالی شاخص کل در مهر و آبان و کاهش آن به سطح 304.997 واحد در پایان آبان، همانطور که پیش بینی نمودیم با افزایش ارزش معاملات به دامنه 3 هزار میلیارد تومانی و بیشتر و پدیدار شدن نشانه های مثبت توافق تجاری چین و آمریکا و رشد قیمت کالاها از جمله نفت و برطرف شدن برخی نگرانی های بودجه‌ای در خصوص قیمت سوخت و بهره مالکانه معادن در کنار افزایش قیمت ارز، شاخص کل در آذرماه با رشد خیره کننده 16.1 درصدی به سطح جدید 353.997 واحد دست یافت و شاخص هم وزن نیز همراستا با شاخص کل با رشد 22.3 درصدی به 11.891 واحد رسید که حاکی از رشد 98 درصدی شاخص کل و 239 درصدی شاخص هم وزن نسبت به ابتدای سال می باشد. اگر چه رشد شاخص کل یا تغییرات موزون شرکتها در آذرماه نزدیک به رشد شاخص هم وزن بوده است ولیکن تغییرات هر دو شاخص حاکی از فاصله 141 واحد درصدی آنها و شتاب تغییرات قیمت سهام شرکتهای کوچک نسبت به سهام بزرگ می باشد. ما انتظار داریم با تقویت احتمال توافق تجاری آمریکا و چین و افزایش محدود قیمت کالا و از سویی احتمال اعطای معافیت نفتی به برخی کشورهای طرف حساب ایران جهت کاهش قیمت جهانی نفت، روند صعودی شاخص کل تا اواسط دی ماه پایدار باشد و شاخص کل قدرت عبور از 380 هزار واحد را داشته باشد.

 

گروه تامین سرمایه نوین طی ارائه گزارشی با عنوان " تحلیل ماهانه چشم انداز بازارهای سرمایه‌گذاری دی ماه 98" به بررسی چشم انداز بازارهای سرمایه‌گذاری پرداخته است. لازم به ذکر است که این گزارش توسط واحد تحقیق و توسعه گروه تامین سرمایه نوین گردآوری شده است.

علاقه مندان می‌توانند از طریق لینک زیر فایل گزارش را دریافت کنند.

 

تحلیل ماهانه چشم انداز بازارهای سرمایه‌گذاری دی ماه 98

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه