شمانیوز

چهارشنبه 11 دی‌ماه 1398 پذیره‌نویسی اوراق صکوک منفعت دولت به ارزش 100 هزار میلیارد ریال در فرابورس ایران انجام خواهد شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، شمشمین سری از پذیره‌نویسی اوراق صکوک منفعت دولت، چهارشنبه 11 دی‌ماه 1398 در فرابورس ایران انجام خواهد شد. پذیره‌نویسی این سری از اوراق منفعت در 4 نماد «افاد71»، «افاد72»، «افاد73» و «افاد74» انجام می‌شود و ارزش مجموع این اوراق 100 هزار میلیارد ریال خواهد بود، ضمن آنکه ارزش هر ورقه منفعت در این سری پذیره‌نویسی، یک میلیون ریال است.

انتشار این اوراق بنا به درخواست وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان بانی بوده و شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم (با مسئولیت محدود( به عنوان ناشر آن اعلام شده است.

موضوع انتشار اوراق یاد شده تامین مالی دولت و دوره سررسید آن 42 ماهه است. بر اساس اطلاعیه منتشر شده، پرداخت سود این اوراق دوره‌های 6 ماهه خواهد بود و سود درنظر گرفته شده برای آن 18 درصد سالیانه تعیین شده است.

لازم به ذکر است که این صکوک منفعت دولتی فاقد بازارگردان بوده اما خزانه‌داری کل کشور نقش متعهد تسویه اصل و فرع آن خواهد بود. همچنین حداقل حجم هر سفارش 100 ورقه است و امکان خرید از طریق تمام کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران امکان‌پذیر خواهد بود.

به اعتقاد اقتصاددانان انتشار اوراق بدهی دولتی زمینه جذب منابع مالی موجود در اقتصاد را فراهم کرده و می‌تواند به رفع کسری بودجه و تجهیز منابع پایدار برای دولت، تخصیص بهینه منابع حاصل از انتشار اوراق و خلق هوشمندانه بدهی در دوره‌های آتی بینجامد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه