شمانیوز
شما نیوز

رونمایی از میز خدمت الکترونیک در بورس

میز خدمت الکترونیک عنوان دستورالعملی است که سازمان اداری و استخدامی کشور در سال ۱۳۹۶ به ادارات و سازمان‌ها ابلاغ نمود، هدف از راه اندازی میز خدمت الکترونیکی، ارائه خدمات به موقع و مناسب به مشتریان و اعضای سازمان ها در هر لحظه و مطابق قوانین و توافق‌نامه‌های میان آنها از طریق سامانه های الکترونیکی و قابل دسترس از طریق وب و دستگاه های ارتباطی هوشمند است.

به گزارش شمانیوز: احمد سحرخیز مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه رونمایی از میز خدمت افزود: همه منافع نامبرده از میز خدمت الکترونیک، منجر به صرفه جویی هزینه‌های جاری و عملیاتی شرکت‌ها و مراجعان نیز می‌شود. به ویژه، در شرایط فعلی کشور که تجمعات یا مراجعات حضوری، خطر انتشار ویروس کرونا را هم برای مراجعان و هم برای کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها به همراه دارد، استفاده از خدمات غیرحضوری به همه توصیه می‌شود.

 در حال حاضر تعداد زیادی از خدماتی که در بورس و بازار سرمایه به مردم ارائه می‌شود، به صورت الکترونیکی و غیرحضوری قابل انجام است. اگرچه برخی از مقررات و قوانین از منظر حقوقی محدودیت‌های ی ایجاد می‌کند که نتوان همه خدمات را به طور صد در صد غیر حضوری ارائه کرد، اما برنامه مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار برای سال ۱۳۹۹ این است که تا جایی که امکان داشته باشد، همه خدمات بازار سرمایه به متقاضیان، به شکل الکترونیکی و هوشمند ارائه شود. در این راستا، غیر از طراحی و پیاده سازی سامانه ها و هوشمندسازی آن ها، نیازمند تدوین مقررات و دستورالعمل‌های اجرایی نیز خواهیم بود.

 

فهرست خدمات ارائه شده در میز خدمت الکترونیک را در زیر ببینید:

 

 *اصلاح مشخصات

*اعلام مغایرت در میزان موجودی سهام و درخواست بررسی آن

*درخواست رفع ممنوع از فروش اشخاص حقیقی/حقوقی

*انتقال دارایی متوفی به وراث

*پیگیری پرونده توقیف اوراق بهادار

*استعلام مدارک و مستندات جهت توثیق و فرآیندهای مرتبط

 *درخواست نمونه وکالتنامه جهت توثیق اوراق بهادار

*پیگیری پرونده توثیق اوراق بهادار

 *استعلام مدارک و مستندات و فرآیند جهت تایید وکالتنامه فروش اوراق بهادار

 *درخواست نمونه وکالتنامه جهت فروش اوراق بهادار

*شکایات، پیشنهادات و انتقادات

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied