`
شمانیوز
شما نیوز
ارز فی

در چهارمین همایش تامین مالی از طریق بازار سرمایه مطرح شد:

2 هزار و 200 میلیارد تومان مجموع سرمایه صندوق‌های خصوصی در فرابورس

علیقلی‌پور با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خصوصی، سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها از مراحل ابتدایی تا بلوغ را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: این صندوق‌ها منابع مالی را از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده و در ازای آن به آن‌ها سهم یا واحد مشارکتی می‌دهند ضمن آنکه منابع مالی جمع‌آوری شده را در شرکت‌های هدف سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، مدیر نهادهای مالی فرابورس ایران در پنل «نقش صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در تامین مالی» که در جریان چهارمین همایش تامین مالی از طریق بازار سرمایه برگزار شد، به پذیره‌نویسی 16 صندوق سرمایه‌گذاری شامل 13 صندوق جسورانه و 3 صندوق خصوصی تا کنون در فرابورس اشاره کرد و گفت: تا پایان سال جاری تعداد این صندوق‌ها به 20 عدد خواهد رسید که به تامین مالی کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌هایی که نیاز به سرمایه دارند، کمک خواهد کرد.

 عارف علیقلی‌پور از آغاز پذیره‌نویسی یک صندوق خصوصی دیگر در نماد «سورین» به ارزش 1000 میلیارد تومانی از هجدهم آبان‌ماه خبر داد و گفت: بدین ترتیب ارزش صندوق‌های خصوصی فرابورسی در مجموع به بیش از 2 هزار و 200 میلیارد تومان می‌رسد. وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خصوصی، سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها از مراحل ابتدایی تا بلوغ را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: این صندوق‌ها منابع مالی را از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده و در ازای آن به آن‌ها سهم یا واحد مشارکتی می‌دهند ضمن آنکه منابع مالی جمع‌آوری شده را در شرکت‌های هدف سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گفته مدیر نهادهای مالی فرابورس ایران صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی به تنوع ابزارهای تامین مالی در بازار سرمایه کمک می‌کنند همچنین این صندوق‌ها می‌توانند با حداقل آورده به مدیریت منابع بپردازند.

علیقلی‌پور در بخش دیگری از پنل نقش صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در تامین مالی از مزیت‌های این صندوق‌ها را عمر محدود آن‌ها عنوان کرد و افزود: از این رو در صندوق‌های خصوصی، چالش‌ بنگاه‌داری نداریم و طی مدت‌زمان مشخصی از شرکت‌ها خارج می‌شوند، به چرخه اقتصاد برمی‌گردند و دوباره شروع به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ضعیف‌تر می‌کنند.

گفتنی است در چهارمین همایش تامین مالی از طریق بازار سرمایه ضمن ارائه کارنامه تامین مالی از طریق بازار سرمایه، ابزارهای نوین تامین مالی نیز معرفی شد و مزایا و چالش‌های این مسیر مورد واکاوی قرار گرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied