`
شمانیوز
شما نیوز

در راستای بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه برگزار شد:

سخنرانی بیمه‌گری باز و اکوسیستم‌سازی در صنعت بیمه

موضوع «بیمه‌گری باز و اکوسیستم‌سازی در صنعت بیمه» با سخنرانی دکتر بهروز اسدنژاد رییس هیات‌مدیره شرکت بیمه ملت، روز چهارشنبه 10 آذر 1400 از ساعت 10 تا 12 برگزار شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، در راستای بیست و هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه؛ سخنرانی آموزشی «بیمه‌گری باز و اکوسیستم‌سازی در صنعت بیمه» با محوریت «تحول دیجیتال در صنعت بیمه»، «بیمه‌گری باز و نوآوری باز» و «اکوسیستم بیمه‌گری»، روز چهارشنبه 10 آذرماه توسط دکتر بهروز اسدنژاد رییس هیات‌مدیره شرکت بیمه ملت، به صورت مجازی برگزار شد.

دکتر اسدنژاد در این سخنرانی؛ محرک‌های اثرگذار بر بازار بیمه را برشمرد و به ویژگی‌های عصر دیجیتال اشاره کرد.

رییس هیات‌مدیره بیمه ملت، فناوری اطلاعات و رسانه اجتماعی و عدم ثبات رو به افزایش در هزینه منابع طبیعی را از نیروهای محرک اقتصاد اشتراکی ذکر کرد و ریسک‌های بیمه‌گری باز را در حوزه مشتریان، در ارتباط با بیمه‌گران  و همچنین ریسک حوزه نهادهای نظارتی را شرح داد.

دکتر اسدنژاد، با اشاره به این‌که امروزه جهان دیجیتال در هم تنیده و به هم مرتبط در حال گسترش و رشد است، گفت: کلید موفقیت در این فضای نوین، اکوسیستم‌سازی در صنعت بیمه است.

رییس هیات‌مدیره بیمه ملت، با تاکید بر این‌که اکوسیستم‌های دیجیتال امکان تمرکز شرکت‌ها بر روی توانایی‌شان را با تکیه بر توسعه‌دهندگان و سایر شرکای اکوسیستم فراهم می‌سازند، بیان کرد: مفهوم هسته‌ای در قالب اکوسیستم‌سازی، مدل‌های کسب‌وکار باز و در صنعت بیمه، مفهوم بیمه‌گری باز است.

اسدنژاد APIها ستون فقرات این دگرگونی دیجیتال قلمداد کرد و ادامه داد: در قالب مفهوم بیمه‌گری باز می‌توان به مهیا کردن خدمات و داده‌ها توسط شرکت‌های بیمه‌گر برای شرکای تجاری، شرکت‌ها و استارتاپ‌ها جهت ایجاد خدمات، برنامه‌ها، Appها و مدل‌های کسب‌وکاری نوآورانه اتکا کرد.

رییس هیات‌مدیره بیمه ملت در بخش دیگری از سخنرانی خود، متحول‌سازی نقش‌ها و جایگاه‌ها در اکوسیستم بیمه را به واسطه مفهوم بیمه‌گری باز مدنظر قرار داد و افزود: می‌توان اکوسیستم بیمه را به سایر اکوسیستم‌ها متصل کرد و از طریق ترکیب و یکپارچه‌سازی اکوسیستم‌های مختلف، خدمات و محصولات ویژه‌ای را متناسب با تغییر الگو و سبک زندگی مشتریان ارائه کرد.

گفتنی است، بیست‌و‌هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه با موضوع «نقش صنعت بیمه در رونق اقتصادی با محوریت تحول دیجیتال» از 13 تا 17 آذرماه 1400 برگزار می‌شود.

ملت

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها