شمانیوز
کد خبر : 928182

سید محمدرضا محمودی حسینی ، مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه معلم آمار خسارات پرداخت شده مربوط به خطرات سیل و زلزله از تاریخ 01/01/1398 لغایت 30/09/1398 در سراسر کشور را اعلام کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بیمه معلم مدیر بیمه های آتش سوزی بیمه معلم مبلغ خسارت پرداخت شده خطر سیل را بالغ بر 30 میلیارد ریال و مبلغ خسارت پرداخت شده خطر زلزله بالغ بر 5 میلیارد ریال عنوان کرد.

این گزارش می افزاید، در آستانه روز ایمنی در برابر زلزله بررسی نقش صنعت بیمه در کاهش خسارات حوادث طبیعی مانند زلزله ضروری به نظر می رسد که یکی از راهکارهای توسعه فرهنگ بیمه در میان اقشار مختلف جامعه جهت خرید پوشش های سیل و زلزله ایجاد اعتماد سازی اجتماعی است که این مهم در سایه پرداخت سریع و به موقع خسارات میسر می شود در این راستا بیمه معلم تلاش کرده تا جهت اعتماد سازی این راهکار را در دستور کار قرار دهد.

بدون شک جهت کاهش خسارات زلزله و سیل به عنوان یک حادثه طبیعی عوامل مختلفی  دخیل است از جمله نقش دستگاههای مختلف در استحکام ساختمان‌ها در برابر زلزله ،توسعه فرهنگ بیمه و تلاش بیمه گران برای فروش بیمه های آتش سوزی با پوشش زلزله و از طرفی نقش حاکمیت و دولت در تاسیس هر چه سریع تر صندوق حوادث طبیعی نیز اهمیت بسزایی دارد.

از طرفی ضرورت ارزیابی ریسک ساختمان‌ها توسط بیمه ها جهت پوشش بیمه آتش سوزی و ارایه نرخ های فنی دراین زمینه  بسیار اهمیت می یابد.

در این راستا بیمه معلم با تشکیل کمیته ریسک تلاش کرده تا ارزیابی ریسک و ارایه نرخ مناسب در پوشش های بیمه ای مختلف را در دستور کار خود قرار دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه