شمانیوز
شما نیوز

با همکاری بیمه کوثر برگزار شد

آیین آغاز به کار کانون حسابرسی داخلی صنعت بیمه

کانون حسابرسان داخلی صنعت بیمه با حضور رییس‌کل بیمه مرکزی، رییس پژوهشکده بیمه، مدیرعامل بیمه کوثر و جمعی از مدیران و مسئولان ارشد صنعت بیمه و حسابرسان داخلی، به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی بیمه کوثر، در این مراسم غلامرضا سلیمانی، رییس‌کل بیمه مرکزی، حمید کردبچه، رییس پژوهشکده بیمه، مجید مشعلچی فیروزآبادی، مدیرعامل بیمه کوثر و سعید ترک‌زاده، دبیر کل انجمن حسابرسان داخلی ایران و مرتضی اصلانی، مدیر حسابرسی بیمه کوثر در خصوص کارکرد حسابرسی داخلی در صنعت بیمه و اهمیت آن به ایراد سخن پرداختند.

سرانجام کانون حسابرسان داخلی صنعت بیمه، پس از قریب سه سال پیگیری و برگزاری جلسه‌های متعدد، با دریافت مجوزهای لازم و اعلام اعضای هیات‌امنا، به عنوان نخستین کانون تخصصی انجمن حرفه‌ای حسابرسان داخلی کشور ثبت شد.

این کانون با هدف هم‌افزایی بین حرفه و صنعت به منظور استفاده از توان تخصصی مراجع حرفه‌ای حسابرسی داخلی در تدوین مقررات، کمک به مدیران ارشد تصمیم‌گیرنده و اجرایی صنعت بیمه درخصوص نظام راهبری سازمانی، نظارت عالیه و استفاده صحیح از خدمات حسابرسان داخلی با صلاحیت، نیز تعیین صلاحیت حسابرسان داخلی متخصص، رده‌بندی حرفه‌ای کارکنان واحد حسابرسی، ارتقای سطح دانش تخصصی و حرفه‌ای حسابرسان داخلی و حمایت از حقوق حرفه‌ای حسابرسان داخلی در صنعت بیمه تشکیل شد.   

در پایان این مراسم، سعید ترک‌زاده، یوسف حسن‌زاده، محمدرضا عربی مزرعه‌شاهی، امین محمدی، سحر جوادنژاد، سامان کریم‌پور، شعبان لطیفی، محمد حق‌وردی‌لو و مرتضی اصلانی با دریافت احکامی، برای مدت چهار سال به‌عنوان اعضای هیات‌امنای کانون حسابرسان داخلی صنعت بیمه منصوب شدند.

گفتنی است، سعید ترک‌زاده، منصور کنعانی، یوسف حسن‌زاده، محمود حق‌وردیلو، محمدرضا عربی مزرعه شاهی، رسول تاجدار و مرتضی اصلانی به عنوان اعضای هیات‌موسس به پاس تلاش‌های‌شان در راه ایجاد این کانون به دریافت لوح سپاس مفتخر شدند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied