`
شمانیوز
شما نیوز

ثاز سوی رییس کل بیمه مرکزی:

ارز فی

احکام انتصاب کمیته مدیریت ریسک صادر شد

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر ایجاد، ترویج و نهادینه سازی زبان و فهم مشترک و فرهنگ صحیح مدیریت ریسک، احکام رئیس و اعضای کمیته مدیریت ریسک را صادر کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، در این حکم از مواردی نظیر نظارت بر طراحی و برنامه ریزی به منظور استفاده از فرایندهای مدیریت ریسک و پیشنهاد برنامه های کنترلی مواجهه با ریسک های مهم به عنوان ماموریت های اصلی اعضای این کمیته باد شده است.

بر اساس این گزارش، حصول اطمینان و اعلام نظر در خصوص کفایت ذخایر فنی، کفایت نوع و میزان پوشش اتکایی، صلاحیت بیمه گران اتکایی و رعایت حدنصاب های سرمایه گذاری از دیگر وظایف این کمیته اعلام شده است.

 شایان ذکر است که این کمیته در راستای استقرار الزامات حاکمیت شرکتی و به استناد ماده (۸) آیین نامه شماره ۹۳ مصوب شورای عالی بیمه (آئین نامه حاکمیت شرکتی) و بند (۲) ماده (۸)، دستورالعمل نحوه تشکیل و شرح وظایف واحدها و کمیته های موضوع آیین نامه فوق، تشکیل شده است.

گفتنی است به موجب این احکام، محمود اسعد سامانی به عنوان رئیس کمیته و سیدامید میرآقازاده، مجید کاظمی، علیرضا باقری ده آبادی وحسن رضا عباسیان فر در جایگاه اعضای کمیته تعیین شدند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied