شمانیوز

دیوان پادشاهی قطر اعلام کرد، امیر قطر امروز سخنرانی مفصلی در مجلس شورای این کشور درباره سیاست‌های خارجی و داخلی و مواضعش درباره مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای، ایراد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از مهر: خبرگزاری رسمی قطر( قنا) اعلام کرد «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، صبح سه‌شنبه( امروز) در سخنرانی خود در افتتاحیه 48 مین جلسه عادی مجلس شورای این کشور درباره مواضع ثابت قطر در قبال مسائل جهان عرب و جهان اسلام، از جمله قضیه فلسطین، که همواره در راس اولویت‌ها و اهتمامات قطر قرار دارد و نیز برخی مسائل و تحولات کنونی منطقه، سخنرانی خواهد کرد.

 امیر قطر همچنین در سخنرانی امروز خود به بررسی مسائل و مشکلاتی، که صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند، خواهد پرداخت و مواضع دولت قطر در این‎باره را تشریح خواهد کرد.

سخنرانی امیر قطر در شرایطی انجام می‌شود که بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس، که عربستان سعودی، بحرین و امارات و همچنین مصر آن را کلید زده‌اند، همچنان به قوت خود باقی‌ست.

این چهار کشور عربی از پنجم ژوئن 2017، روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با قطر را به اتهام حمایت این کشور از تروریسم و نیز برقراری روابط با ایران، تعلیق کرده‌اند و همین امر باعث بروز بحران سیاسی حاد میان کشورهای مذکور شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه