شمانیوز

بحرین از حمله آمریکا به مواضع حشدشعبی در استان الانبار واقع در غرب عراق که ده‌ها شهید و مجروح بر جاگذاشت، حمایت کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: بحرین از حمله آمریکا به مواضع حشدشعبی در استان الانبار واقع در غرب عراق حمایت کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، پادشاهی بحرین با صدور بیانیه‌ای بر حمایت مجدد خود از تمام اقدامات آمریکا در راستای آنچه منامه تضمین صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی نامیده است، تاکید کرد.

لازم به ذکر است که منابع عراقی یکشنبه شب از حمله پهپادی آمریکا به مواضع حشد شعبی در منطقه قائم در استان الانبار عراق خبر دادند.

وزارت دفاع آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای، هدف قرار دادن مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را تائید کرد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق را هدف قرار داده است.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای که در این ارتباط منتشر نموده مدعی شده است: در واکنش به تداوم حملات «کتائب حزب الله» به پایگاه‌هایی که میزبان نیرو‌های آمریکایی در عراق است، نیرو‌های آمریکایی حملات دقیقی را علیه پنج مقر کتائب حزب الله در عراق و سوریه انجام دادند که به تضعیف توان این نیرو‌ها منجر خواهد شد.

پنتاگون همچنین مدعی شده که از میان پنج مقر مورد هدف قرار داده شده، سه پایگاه در عراق و دو پایگاه دیگر در سوریه بوده است.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا همچنین ادعا شده که این پایگاه‌ها انبار مهمات و محل استقرار نیرو‌های کتائب حزب الله عراق بوده است.

در همین حال، حشد شعبی عراق با صدور بیانیه‌ای به حمله آمریکایی‌ها به مواضع نیرو‌های مردمی عراق واکنش نشان داد.

حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: پهپاد‌های آمریکایی امشب مواضع تیپ ۴۵ حشد شعبی در منطقه المزرعه در جاده عکاشات در قائم در استان الانبار را هدف قرار دادند.

در این بیانیه آمده است: این حمله هوایی به شهید و زخمی شدن شماری از رزمندگان تیپ ۴۵ حشد شعبی منجر شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه