شمانیوز

سازمان هواپیمایی مصر اعلام کرد که «با توجه به شرایط کنونی و بی‌ثباتی اوضاع امنیتی در شهر بغداد» پرواز‌های این کشور به پایتخت عراق، به مدت سه روز تعلیق می‌شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: «باسم عبدالکریم» سخنگوی وزارت هواپیمایی مصر امروز سه‌شنبه از تعلیق پرواز‌های کشورش به بغداد به مدت سه روز خبر داد.

به گزارش وبگاه خبری «دُستور» مصر، عبدالکریم گفت، «با توجه با توجه به شرایط کنونی و بی‌ثباتی اوضاع امنیتی در شهر بغداد، وزارت، تصمیم به تعلیق پرواز‌های شرکت هواپیمایی مصر به مقصد بغداد گرفت و این پرواز‌ها از فردا چهارشنبه هشتم ژانویه تا جمعه دهم ژانویه تعلیق می‌شود».

قاهره هدف از این اقدام را «حفظ سلامت مسافران، هواپیما‌ها تا برقراری ثبات امنیتی در شهر» بغداد، پایتخت عراق اعلام کرد.

طبق این گزارش، وزارت هواپیمایی مصر، هماهنگی با همه طرف‌های ذی‌ربط برای ارزیابی وضع و اتخاذ تصمیم ازسرگیری پرواز‌ها به محض بهبودی اوضاع امنیتی را ادامه می‌دهد.

چهار روز پیش (سوم ژانویه) نیز اردن در اقدامی مشابه، پروازهایش به بغداد را لغو کرده بود.

در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن دو فرمانده سرشناس مقاومت ایران و عراق، تنش میان این دو کشور با آمریکا بشدت افزایش یافته است.

بامداد جمعه سیزدهم دی ماه، پهپاد‌های آمریکایی با موشک‌های پیشرفته نقطه‌زن، سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس نایب رئیس الحشد الشعبی عراق را به همراه چند نفر از همراهانشان هدف قرار دادند و به شهادت رساندند.

ایران و گروه‌های عراقی اعلام کرده‌اند که قطعاٌ انتقام خون شهدای خود را خواهند گرفت. سران ایران و فرماندهان نظامی این کشور تأکید کرده‌اند که پاسخ ایران محدود به یک واکنش نیست و خون‌بهای سردار سلیمانی، خروج نظامی آمریکا از منطقه است.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که تا اطلاع بعدی و تا زمان کاهش تهدیدات، فعالیت‌های خود را متوقف و آن را صرفا به مراقبت از نیرو‌ها و مواضع خود محدود می‌کند. بنا بر همین تصمیم، آموزش نیرو‌های عراقی و دیگر فعالیت‌های ائتلاف در عراق تعلیق شد

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه