شمانیوز

منابع آلمانی اعلام کردند که این کشور بخشی از نیروهای نظامی خود را به صورت موقت از بغداد و پایگاه نظامی تاجی واقع در شمال بغداد به اردن و کویت منتقل می کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر: آلمان بخشی از نیروهای نظامی خود را به صورت موقت از بغداد و پایگاه نظامی تاجی واقع در شمال بغداد به اردن و کویت منتقل می کند.

بر اساس اعلام این رسانه، مذاکره مقامات آلمانی با دولت عراق بر سر خروج نیروهای این کشور هنوز ادامه دارد.

خبرگزاری آلمان امروز سه‌شنبه در این خصوص اعلام کرد که موضوع خروج نیروهای آلمانی از عراق را «آنه گرت کرامپ-کارن باوئر» وزیر دفاع آلمان و هایکو ماس وزیر خارجه این کشور کتباً به پارلمان آلمان اطلاع داده‌اند.

به گزارش دویچه وله، این ۲ مقام در این ارتباط به پارلمان آلمان اعلام کرده اند که مذاکرات با دولت عراق درباره ادامه ماموریت سربازان آلمانی در این کشور هنوز ادامه دارد.

مقامات آلمان همچنین تاکید کردند که به تصمیم دولت عراق احترام می‌گذارند و در عین‌حال آلمان آماده است در حمایت از اقدامات بین‌المللی به فعالیت‌های خود در عراق ادامه دهد.

این در حالیست که خبرگزاری فرانسه ساعاتی پیش در خبری فوری گزارش داد که آلمان بخشی از نظامیان خود را که در عراق مستقر هستند از این کشور خارج می کند.

روز گذشته نیز «ان تی وی» آلمان گزارش داد که پارلمان عراق قطعنامه خروج نیروهای بیگانه از کشورش را بعد از شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا تصویب کرده است. حالا ارتش آلمان خود را برای پایان ناگهانی ماموریت آموزشی در عراق آماده می کند. برلین تلاش می کند آنچه را در این شرایط می تواند حفظ کند نجات دهد.

هم چنین اخباری در خصوص اینکه آمریکا قصد دارد نظامیان خود را از عراق خارج کند منتشر شده بود اما وزیر دفاع آمریکا این اخبار را تکذیب کرد.

پارلمان عراق به تازگی مصوبه اخراج نظامیان خارجی از این کشور را بعد از شهادت سردار سلیمانی تصویب کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه