شمانیوز

بیانات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین المللی داشت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا: در آستانه‌ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه‌ گام دوم انقلاب، مراسم نماز جمعه‌ تهران به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلای امام خمینی (ره) اقامه شد که بیانات رهبر انقلاب در خطبه‌های امروز بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

 

"غرب نخواهد توانست ایرانیان را به زانو درآورد" ؛ تیتر نیویورک‌تایمز از بیانات رهبری

روزنامه نیویورک تایمز با این تیتر که «رهبر ایران گفت: غرب نخواهد توانست ایرانیان را به زانو درآورد» به بخشی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه نماز جمعه امروز اشاره کرد.

این روزنامه با اشاره به اولین حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در اقامه نماز جمعه پس از سال ۲۰۱۲، بخش دیگری از سخنان ایشان را درباره مذاکره ایران با کشورهای دیگر بازتاب داده و نوشت: ایران از مذاکره ابایی ندارد اما نه با آمریکا.

نیویورک‌تایمز همچنین با مطرح کردن سخنان رهبر انقلاب درباره سردار شهید سلیمانی نوشت: آمریکا به گونه‌ای بزدلانه موثرترین فرمانده ایران در مبارزه با داعش را ترور کرد.

 

السومریه نیوز: رهبر ایران، ترور سردار سلیمانی را ننگی برای دولت آمریکا دانست

نماز جمعه این هفته تهران به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، شبکه السومریه نیوز در این رابطه نوشت: رهبر ایران در خطبه نماز جمعه  گفت که ترور سردار سلیمانی ننگی برای دولت آمریکا است.

این شبکه عراقی نوشت: رهبر ایران گفت که آمریکا داعش را تشکیل داد تا ایران را هدف قرار دهد.

این شبکه همچنین به نقل از مقام معظم رهبری نوشت که شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس مدرسه، رویکرد و موسسه‌های انسانی عظیمی هستند.
 

"حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، «یوم‌الله» بود" تیتر سی.ان.بی.سی از بیانات رهبری

 شبکه سی.ان.بی.سی برخی محورهای سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران در نماز جمعه امروز تهران را بازتاب داده  و نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران روز جمعه گفت که تصمیم تهران برای حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، «یوم‌الله» بود.

این شکبه همچنین به این بخش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه نماز جمعه پرداخت که گفتند آمریکا با ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، ذات تروریستی  خود را نشان داد و این اقدام، یک رسوایی برای دولت ترامپ به حساب می‌آید.


العربیه: رهبر ایران ترور ژنرال سلیمانی را"بزدلانه" توصیف کرد

نماز جمعه این هفته تهران به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، شبکه العربیه در گزارشی در این رابطه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که حمله موشکی ایران به نیروهای آمریکایی در عراق"ضربه به حیثیت "آمریکا بود.

این شبکه سعودی همچنین نوشت: رهبر ایران همچنین ژنرال سلیمانی را قوی ترین فرمانده در جنگ با داعش توصیف کرد و گفت که ترور سلیمانی توسط آمریکا در یک حمله هوایی در بغداد "بزدلانه" بود.

 

اشپیگل

این نشریه آلمانی در مطلبی با پوشش بیانات رهبر انقلاب نوشت آیت‌الله خامنه‌ای درباره اعتماد به اروپایی‌ها در توافق هسته‌ای هشدار داد.

اسپوتنیک

این خبرگزاری روسی در مطلبی نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران درباره ترور سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دست آمریکایی‌ها گفت «ترور سردار سلیمانی بزدلانه بود و مایه روسیاهی آمریکا شد».

یورونیوز

پایگاه اینترنتی این شبکه نوشت رهبر ایران روز جمعه در سخنانی پیش از اقامه نماز در تهران گفت آمریکایی‌ها قوی‌ترین و سرشناس‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه را ترور کردند. رهبر ایران که برای نخستین بار پس از هشت سال در نماز جمعه تهران حضور پیدا کرده بود، تاکید کرد که ترور بزدلانه قاسم سلیمانی مایه روسیاهی آمریکا شد.

المنار

این شبکه لبنانی نوشت: امام خامنه‌ای اعلام کرد «پاسخ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین الاسد ضربه‌ای به هیمنه و هیبت آمریکا بود».

الجزیره 

پایگاه اینترنتی این شبکه قطری در مطلبی نوشت: در اولین خطبه نماز جمعه پس از گذشت ۸ سال. رهبر ایران: «تهران به واشنگتن سیلی زد».

اسکای نیوز 

این شبکه انگلیسی هم گزارش داد رهبر ایران از فداکاری‌های [سردار]سلیمانی و مصیبت وارده سخن گفت.

سومریه نیوز

این پایگاه خبری عراق نوشت رهبر ایران اعلام کرد «ترور سلیمانی ننگی برای دولت آمریکاست».

الغد پرس

این پایگاه خبری عراقی نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد «سلیمانی و ابومهدی مهندس یک مکتب هستند».

آسوشیتدپرس 

این خبرگزاری آمریکایی سخنان امروز رهبر انقلاب را با تیتر «ترامپ دلقکی است که تظاهر به حمایت از مردم ایران می‌کند» بازتاب داد و این هشدار رهبری به کشور‌های اروپایی را که «شما حقیرتر از آن هستید که ملت ایران را به زانو دربیاورید» برجسته کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه