شمانیوز

یکی از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در واکنش به دستگیری یک دانشجوی ایرانی در یکی از فرودگاه‌های آمریکا، مبارزه با سیاست‌های بیگانه‌هراسی دولت ترامپ را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: به دنبال بازداشت یک دانشجوی ایرانی از سوی مأموران امنیتی «فرودگاه ماساچوست»، «الیزابت وارن» از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا خواستار آزادی وی و ورود او به آمریکا شد.

وارن غروب سه‌شنبه به وقت تهران در توییتی نوشت: «شهاب دهقانی دانشجویی با روادید قانونی است که برای خاتمه تحصیلاتش به آمریکا بازگشت. نیرو‌های محافظت مرزی آمریکا شبانه او را بازداشت کردند. اخراج وی باید متوقف شود و ما باید با سیاست‌های بیگانه هراسی دولت ترامپ مبارزه کنیم.»

مأموران حفاظت مرزی و گمرکی آمریکا بعد از بازداشت شهاب دهقانی، به او اجازه ارتباط با وکیلش را نداده و تهدید کردند که وی از همان فرودگاه اخراج خواهد شد.

وکیل دهقانی می‌گوید بیش از ۵۰ نفر معترض به اخراج وی از آمریکا، روز دوشنبه در فرودگاه لوگان تظاهرات کرده و خواستار لغو این دستور شده بودند.

چندی قبل نیز دولت آمریکا در ادامه خصومت با اتباع ایرانی، ده‌ها ایرانی را در مرز با کانادا بازداشت کرد و بازجویی‌های چند ساعته از آن‌ها انجام داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه