شمانیوز

یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی کانادا دچار نقص فنی شده و اکنون در تلاش است تا در فرودگاه «مادرید» فرود اضطراری انجام دهد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: یک فروند هواپیمای خطوط هوایی کانادا از ساعتی پیش به دلیل بروز نقص فنی در تلاش برای بازگشت به فرودگاه مبدأ در «مادرید» اسپانیا است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد این «بوئینگ ۷۶۷» در ارتفاعی بسیار پایین بر فراز مادرید در حال پرواز است. گفته می‌شود که یکی از موتور‌های این هواپیما آتش گرفته و اکنون خلبان در تلاش است با گشت‌زنی در آسمان، سوخت هواپیما را کاهش داده و برای فرود اضطراری آماده شود.

اتحادیه خلبان‌های اسپانیا در مورد دلیل بروز این اتفاق گفته است که بخشی از سامانه چرخ‌های هواپیما هنگام بلند شدن از باند، کنده شده و به یکی از موتور‌ها برخورد کرده است. در پی این اتفاق، احتمالا چرخ‌ها و یکی از موتور‌ها از دست رفته است.

این هواپیما ۱۳۰ مسافر دارد و تنها دقایقی بعد از برخاستن از فرودگاه مادرید، دچار حادثه شده است.

در پی بروز این حادثه ده‌ها خودروی آتش‌نشانی و امداد به فرودگاه مادرید اعزام شده‌اند و فرودگاه نیز برای فرود اضطراری هواپیما به حالت آماده‌باش درآمده است.

رسانه‌های اسپانیا یک فایل صوتی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد خلبان با اضطراب به مسافران اعلام می‌کند که به دلیل بروز یک «مشکل کوچک» در چرخ‌های هواپیما، مجبور به فرود اضطراری هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied