شمانیوز

زن ونزوئلایی که بیش از سه دهه در آپارتمان یک مرد شیطان صفت به عنوان برده جنسی زندگی می کرد سرانجام موفق به فرار شد.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از نیویورک تایمز، این زن که "مورلا" نام دارد 31 سال پیش و زمانی که یک نوجوان بود فریب وعده‌های عاشقانه "ماتیاس سالازار" را خورد و با رویای خوشبختی و ازدواج با مرد موردعلاقه اش از خانه فرار کرد. دختر نگون‌بخت نمی دانست که عاشق دلباخته اش به جای حجله بخت، او را به اسارتگاه شیطانی می برد.

"مورلا" پس از فرار از خانه به مدت 31 سال در یک آپارتمان بدون پنجره و تاریک زندانی بود و"ماتیاس" طی این مدت انواع خشونت های جنسی و روانی را به دختر بیچاره اعمال می کرد.

 

[[[[[[[[[[[[[[[[[[ (1)

 

سرانجام پس از سه دهه اسارت، دختر نگون‌بخت توانست در 24 ژانویه و درست زمانی که "ماتیاس" دسته کلید خود را در خانه جا گذاشته بود موفق به فرار شود. او بلافاصله به اداره پلیس رفت و درخواست کمک کرد.

ماموران پس از شنیدن اظهارات "مورلا" که حالا زنی 49 ساله است به دخمه شیطانی مرد هوسران در شهر "ماراکای" درنزدیکی کاراکاس رفتند و طی عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند. "ماتیاس" در بازجویی‌ها منکر به اسارت گرفتن این زن و هرگونه سوءاستفاده جنسی از وی شد اما شواهد و نتایج پزشکی قانونی دست او را رو کرد.

"آزادی یک زن پس از 31 سال اسارت" خیلی زود در رسانه های ونزوئلا منتشر شد و خبرگزاریها  و نشریات مختلف به انتشار این خبر و پوشش گسترده آن پرداختند. در همین حال وکیل مدافع "ماتیاس" در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که موکلش بی گناه و قربانی تبلیغات رسانه ای شده است.

به گزارش شمانیوز، ماموران "ماراکای" در ادامه تحقیقات خود دریافتند که "ماتیاس" طی این سالها به همراه یک زن و دخترش در آپارتمان دیگری در نزدیکی اسارتگاه "مورلا" زندگی می کرد و این در حالی بود که ساکنان آپارتمانی که "مورلا" در آن زندانی بود طی این مدت چیز غیرعادی از وی ندیده بودند. بسیاری از همسایه ها "ماتیاس" را به عنوان فردی مهربان و شوخ طبع می شناختند و به اسارت گرفتن یک زن توسط او را غیرممکن می دانستند. اما ماموران با بازرسی اسارتگاه شیطانی و مدارک و شواهد مختلف به صحت ادعای "مورلا" پی بردند. آنها در بازرسی از این خانه سه دست لباس،چند جفت کفش قدیمی ، یک تخت دونفره  و یک تلویزیون قدیمی پیدا کردند که زن بیچاره طی 31 سال تنها از آنها استفاده می کرد.

در حال حاضر "ماتیاس سالازار" به اتهام بردگی و خشونت جنسی و روانی در زندان "ماراکای" به سر می برد تا در دادگاهی که به زودی برگزار خواهد شد محاکمه شود.

مترجم: مریم حسینی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه