شمانیوز

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشور عراق با بیان اینکه به صراحت به عاملان ترور سردار سلیمانی می‌گوییم عراق جای آمریکا نیست گفت: انتقام خون شهید سردار قاسم سلیمانی را خواهیم گرفت.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم :  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید حمید حسینی در مراسم چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی و هم‌رزمان شهیدش و هفتمین سالگرد شهادت سردار حاج حسن شاطری که در حسینیه شهدای گمنام سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان برگزار شد با اشاره به خدمات ارزنده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نسبت به ملت عراق اظهار داشت: تأسیس حشدالشعبی، حشد سیاسی و حشد الاعلانی از مهم‌ترین دستاوردهای شهید سردار قاسم سلیمانی در عراق است.

وی دستاورد تأسیس حشد سیاسی توسط سردار سلیمانی را برای عراق وجود بیش از 150 نماینده مقاوم برای این کشور عنوان کرد و تصریح کرد: عراقی که جرأت قد علم کردن برابر آمریکا را نداشت به برکت شجاعت و مجاهدت سردار سلیمانی امروز مفتخر به وجود این نمایندگان است.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشور عراق گفت: سردار سلیمانی با تأسیس حشدالشعبی در عراق به‌عنوان یک نیروی امنیتی و انتظامی خدمتی دیگر به مردم این کشور کرد.

حسینی عنوان کرد: سردار شهید قاسم سلیمانی در عراق موفق شد تا 120 موسسه رسانه‌ای با عنوان حشد الاعلانی راه‌اندازی و تأسیس کند و در حال حاضر هزاران نفر از مردم عراق در این حشد با هدف مبارزه با تبلیغات و ارتش الکترونیک دشمن فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اهداف شوم آمریکا از حضور در عراق گفت: هدف نخست آمریکا تصرف عراق و سپس حمله به   آن بود؛ اما اوضاع به نفع ملت عراق و ایران با همت سردار سلیمانی به‌گونه‌ای تغییریافته است که آمریکا باید از عراق خارج شود.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون کشور عراق بیان کرد: امروز رشادت‌ها و مجاهدت‌های سردار قاسم سلیمانی دینی بر گردن ‌ماست و باید دین خود را ادا کنیم.

حسینی با بیان اینکه سردار سلیمانی بر جبهه مقاومت و عراق حقی بزرگ دارد تصریح کرد: انتقام خون سردار را از مسببان آن خواهیم گرفت.

وی عنوان کرد: اگر پس از ترور سردار سلیمانی اقدامی انجام ندادیم به دلیل دستور فرماندهی کل قوا بود چرا که ایران می‌خواست گام نخست را در انتقام از عاملان ترور و شهادت سردار سلیمانی بگیرند و حالا نوبت ماست و به‌صراحت به عاملان ترور سردار سلیمانی می‌گوییم عراق جای آمریکا نیست.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشور عراق اظهار داشت: وقتی خیالمان راحت می‌شود که انتقام گرفته باشیم و آرامش ما زمانی است که حتی یک سرباز آمریکایی در عراق نباشد و باید بگویم زمانی که آخرین سرباز آمریکایی از عراق خارج شود، آن گاه است که دین عراق به سردار سلیمانی و سردار شاطری ادا شده است.

حسینی با اشاره به کمک سردار سلیمانی به عراق در هنگام محاصره نجف از سوی آمریکا در 16 سال پیش گفت: درخواست ما از مردم ایران این است که عراق را در فتنه‌های مختلف تنها نگذارند.

 سید مهدی میرداماد با نوای دل‌نشین خود در این مراسم به مداحی در رثای اهل‌بیت(ع) و شهدا پرداخت و حال و هوایی خاص به این محفل معنوی بخشید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه