شمانیوز

مقامات رژیم صهیونیستی تایید کردند که سه اسرائیلی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: مقامات رژیم صهیونیستی اعلام کردند سه اسرائیلی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بنابر اعلام رسانه‌های صهیونیست، این سه نفر که در کشتی ژاپنی «دیاموند پرینسس» حضور دارند آلوده بودنشان به ویروس کرونا تایید شده است. از دو هفته پیش، مسئولان کشتی ژاپنی اعلام کردند موارد ابتلا به ویروس کرونا در آن مشاهده شده است، از این رو، فرآیند قرنطینه دو هفته‌ای را از زمان رسیدن به یوکوهاما در روز سوم ماه فوریه طی می‌کند.

کشتی دیاموند پرینسس حدود سه هزار و ۷۰۰ مسافر دارد. از این تعداد هزار و ۱۰۰ خدمه و دو هزار و ۶۷۰ تن نیز مسافر از کشور‌های مختلف هستند. کاتسونوبو کاتو، وزیر بهداشت ژاپن در جلسه امروز یکشنبه گفت: با ثبت ۷۰ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در این کشتی مجموع مبتلایان در آن به ۳۵۵ نفر رسیدند. در طول مدت قرنطینه این کشتی دمای بدن مسافران آن مرتب اندازه‌گیری می‌شود.

شیوع ویروس جدید کرونا در ماه دسامبر در شهر ووهان چین آغاز شد و از آن زمان تاکنون در بیش از ۲۵ کشور جهان گسترش یافته است. طبق آمار‌های رسمی، این ویروس سبب مرگ بیش از ۱۶۰۰ نفر در چین شده و سازمان جهانی بهداشت در خصوص این بیماری هشدار داده است. آخرین آمار مبتلایان به این ویروس از ۶۰ هزار نفر گذشته است. در این مدت کشور‌های مختلف تلاش کردند پس از بازگرداندن شهروندان خود از شهر ووهان چین، آن‌ها را برای مدتی در قرنطینه نگه دارند تا اطمینان یابند به ویروس کرونا مبتلا نیستند.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه