شمانیوز

اقتصاد ژاپن بیشترین افت اقتصادی طی ۶ سال گذشته را در سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۹ تجربه کرد که این مسئله در کنار شیوع ویروس کرونا در چین این کشور را در آستانه رکود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فارس : کارشناسان بر این باورند که طولانی شدن موضوع شیوع ویروس کرونا که در حال آسیب زدن به صنعت گردشگری ژاپن است در صورتی که در آینده نزدیک حل و فصل نشود می‌تواند تاثیرات منفی گسترده‌ای را در اقتصاد ژاپن داشته باشد.

اقتصاد این کشور آسیایی در سه ماهه منتهی به دسامبر سال گذشته بیشترین کاهش رشد را در ۶ سال گذشته تجربه کرد که دلیل اصلی آن اجرای سیاست جدید افزایش مالیات و در نتیجه کاهش خرید مصرف کنندگان و شرکت‌ها در این کشور بوده است.

ادامه این روند در کنار تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا در چین خطر رکود در اقتصاد ژاپن را به میزان قابل توجهی بالا برده است.

تارو سایدو، مدیر تحقیقات مؤسسه NLI، می‌گوید: احتمال اینکه اقتصاد ژاپن در سه ماهه نخست سال جاری نیز شاهد رشد منفی باشد زیاد است.

شیوع ویروس کرونا بیش از هر چیز به صنعت گردشگری و صادرات آسیب خواهد زد اما می‌تواند به مصرف داخلی ژاپن نیز خسارت وارد کند.

وی معتقد است اگر موضوع شیوع ویروس کرونا تا زمان برگزاری بازی‌های المپیک توکیو جمع و جور نشود خسارت وارد شده به اقتصاد ژاپن بسیار بزرگ خواهد بود.

اقتصاد ژاپن در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ رشد منفی ۶.۳ درصدی را تجربه کرده که بسیار بیشتر از متوسط  منفی ۳.۷ درصدی پیش‌بینی شده در بازار بوده است.

در واقع ژاپن در سه ماهه گذشته نخستین رشد منفی اقتصادی در حدود یک سال و نیم گذشته را تجربه کرده است.

رشد منفی ۶.۳ درصدی اقتصاد ژاپن بیشترین افت اقتصادی این کشور از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ تاکنون به شمار می‌رود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه