شمانیوز

عربستان استان شیعه نشین قطیف را به سبب جلوگیری از انتقال کرونا قرنطینه کرد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان :  وزارت کشور عربستان امروز، یکشنبه استان شیعه نشین قطیف عربستان را به سبب آنچه جلوگیری از انتقال کرونا خوانده شده، بطور موقت قرنطینه کرد و از ورود و خروج از این استان جلوگیری به عمل آورد.

طبق اعلام وزارت کشور عربستان، تمامی ۱۱ مورد ابتلا به کرونا در عربستان، از ساکنان استان شیعه نشین قطیف هستند.

یک مقام مسئول در وزارت کشور عربستان اعلام کرد: طبق اقدامات بهداشتی پیشگیرانه که از سوی مقامات بهداشتی ذی‌ربط انجام شده و نظر به این مسأله که تمامی ۱۱ مورد ثبت شده حامل ویروس جدید کرونا از ساکنان قطیف هستند، برای جلوگیری از انتشار ویروس، موارد زیر مقرر می‌گردد:

۱- تعلیق موقت ورود و خروج از استان قطیف

۲- افرادی که از ساکنان این استان هستند، می‌توانند به خانه هایشان بازگردند.

۳- توقف فعالیت در ادارات دولتی و مؤسسات خصوصی به منظور انجام اقدامات بیشتر پیشگیرانه؛ به استثنای موسسات مهم که کار ارائه خدمات امنیتی و ضروری را بر عهده دارند؛ مانند داروخانه ها، ایستگاه‌های سوخت و مراکز بهداشتی و... با رعایت احتیاط‌های بهداشتی مورد نیاز.

۴- انتقال‌های تجاری و سهمیه‌ای به این استان و از این استان با رعایت احتیاط‌های لازم مجاز است.

این وزارتخانه همچنین از اعطای مجوز بهداشتی الکترونیکی از سوی وزارت بهداشت به افرادی که این قوانین مشمول آن‌ها می‌شود، خبر داد.

وزارت بهداشت عربستان امروز از ثبت ۴ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد که با این حساب، شمار مبتلایان در این کشور به ۱۱ نفر رسیده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه