شمانیوز

نیروهای عراقی امروز (دوشنبه) در عملیات هوایی ضد بقایای گروه تروریستی تکفیری «داعش» در مناطق مرزی کوهستانی سه استان در شمال و شرق عراق ۲۵ عضو این گروه تروریستی را به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایرنا :  واحد رسانه ای امنیتی عراق در بیانیه ای اعلام کرد که پس از عملیات موفق در منطقه «خانوکه» در تپه های حمرین در شمال بغداد، نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم به تعقیب عناصر گروه تروریستی داعش ادامه می دادند و با هماهنگی هواپیماهای ائتلاف بین المللی در کوه های «قره جوق» در جنوب شهرستان مخمور استان کرکوک عملیات فرود هوایی انجام دادند.

این نیروها از صبح روز گذشته و تا صبح امروز در حملات هوایی پی در پی با داعش درگیر شدند و که منجر به هلاکت ۲۵ تروریست و تخریب ۹ تونل و همچنین یک اردوگاه آموزشی آنها شد.

 رشته کوه های حمرین در استان های صلاح الدین، کرکوک و دیاله در شمال و شرق عراق امتداد دارد که از برجسته ترین مکان ها به حساب می آید که داعش تصرف کرده تا از طریق حفر گودال ها در این کوه ها، مخفی شده و علیه نیروهای عراقی حملات انجام دهد.

نیروهای عراقی برای اطمینان از عدم ظهور مجدد گروه تروریستی داعش و عناصر آن، عملیات جست و جو، پاکسازی و تعقیب عناصر این گروه تروریستی را ادامه می دهند.

عراق پس از حدود چهار سال مقابله با گروه تروریستی داعش که یک سوم این کشور را اشغال کرده بود در دسامبر سال ۲۰۱۷ پاکسازی تمام خاک این کشور از دست این گروه تروریستی را اعلام کرد.

آشوب‌ها و ناآرامی‌های اخیر در عراق باعث افزایش تحرک و فعالیت گروه تروریستی داعش شده است.

استان‌های نینوا، الانبار، صلاح‌الدین، جنوب کرکوک و دیاله در چند ماه گذشته شاهد حمله‌ها و تحرک‌های گروه‌های تروریستی بوده، موضوعی که نیروهای دولتی را به انجام عملیات مختلف امنیتی در این مناطق واداشته است.

داعش سال ۲۰۱۷ در عراق شکست خورد اما برخی عناصر باقیمانده و پس مانده تروریست ها در گوشه و کنار این کشور هراز گاه دست به حملات پراکنده می‌زنند.

سازمان ملل متحد دو هفته پیش در گزارشی اعلام کرد که داعش موفق شده نیروهای خود را سامان دهد و اکنون به سوریه و عراق بازگشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied