شمانیوز

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به ۱۰۰۴۸ نفر و مبتلایان نیز به ۲۴۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از میزان : ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شده، اکنون به ۱۸۱ کشور و منطقه در جهان شیوع پیدا کرده است.

در حال حاضر شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به ۱۰۰۴۸ نفر و مبتلایان نیز به ۲۴۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسیده است. ۸۵ هزار و ۷۴۵ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته اند.

 

کرونا در چین

مقامات چین گزارش دادند که طی شبانه روز گذشته تنها ۳ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

۳۹ نفر دیگر نیز طی این مدت به ویروس کرونا مبتلا شده اند که بر اساس گزارش مقامات چینی، از کشور‌های خارجی وارد چین شده بودند.

 

رکورد تلفات در ایتالیا

شمار تلفات ویروس کرونا بار دیگر در ایتالیا رکورد زد و طی شبانه روز گذشته ۴۲۷ نفر دیگر در این کشور جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر شمار تلفات ویروس کرونا در ایتالیا به ۳۴۰۵ نفر رسیده است. شمار مبتلایان نیز در این کشور از مرز ۴۱ هزار نفر فراتر رفت.

 

اسپانیا

اسپانیا نیز در میان کشور‌های اروپایی بعد از ایتالیا بیشترین آمار تلفات و مبتلایان را به خود اختصاص داده و شمار تلفات در این کشور به ۸۳۱ نفر رسیده است. مبتلایان به کرونا در اسپانیا اکنون به بیش از ۱۸ هزار نفر رسیده اند.

 

آلمان

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در آلمان به ۱۵۳۲۰ نفر رسیده و ۴۴ نفر دیگر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

 

انگلیس

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در انگلیس به ۳۲۶۹ نفر رسیده و ۱۴۴ نفر دیگر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند.

 

آمریکا

با ابتلای ۵۷۶ نفر دیگر به ویروس کرونا در آمریکا، شمار افراد مبتلا به این ویروس به ۱۴ هزار و ۳۶۵ نفر رسیده و با جان باختن ۱۰ نفر دیگر، شمار قربانیان به ۲۱۷ نفر دیگر رسیده است.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در این کشور، مقامات نیویورک درباره بحرانی شدن اوضاع در این ایالت هشدار داده اند.

فرماندار کالیفرنیا نیز دستور قرنطینه این ایالت را صادر و از ساکنان خواسته تا از منازل خود خارج نشوند.

 

فرانسه

فرانسه شمار افراد مبتلا به کرونا در فرانسه به ۱۱ هزار نفر رسیده و ۳۷۲ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

با افزایش شمار فوتی‌های ویروس کرونا به ۳۷۲ نفر و مبتلا به ۱۰۹۹۵ تن در فرانسه، مقام‌های دولت این کشور هشدار دادند افرادی که قرنطینه شهر‌ها را نادیده بگیرند، بازداشت خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت فرانسه اعلام کرد شهروندان فرانسوی که قوانین مربوط به قرنطینه شهر‌ها را نادیده بگیرند، به‌دلیل «به خطر انداختن جان دیگران» بازداشت خواهند شد.

یک منبع قضایی فرانسه در این باره گفت، روز پنجشنبه (دیروز) پنج نفر به‌دلیل رعایت نکردن قوانین مربوط به منع آمد و شد به بازداشتگاه پلیس منتقل شده‌اند.

 

کره جنوبی

مقامات کره جنوبی گزارش دادند که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۸۶۵۲ نفر افزایش یافته و ۹۴ نفر نیز تاکنون بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

 

عربستان سعودی

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در عربستان سعودی به ۲۷۴ نفر رسیده است. مقامات عربستان سعودی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور تمامی پرواز‌های داخلی را لغو و فعالیت حمل و نقل عمومی مانند تاکسی، قطار و اتوبوس‌های شهری را متوقف کرده اند.

 

ترکیه

مقامات بهداشتی ترکیه گزارش دادند که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا به ۳۵۹ نفر رسیده و ۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه