شمانیوز

یاداشت وارده | توفیق علائی، نویسنده و روزنامه نگار

آیا تا به حال، فیلم های ام لجند، کنتیجر، ۲۸ روز بعد، آوت بریک و... را دیده اید؟ آیا فکرش را می کردید که داستان این فیلم ها روزی به واقعیت بپیوندد؟ فکر نمی کنم،

اما هالیوود بیش از یک دهه است که روی این فیلم ها و این ژانر تمرکز بسیار داشت.

 

سؤال مهم این است که آیا صحنه های این فیلم ها تصادفی بود؟

اما حقیقت این است که واشنگتن با دشمنانی روبرو است که در سراسر جهان گسترش یافته اند، مثل چین، جمهوری اسلامی ایران و روسیه و دیگر قادر به درگیری های مسلحانه با این کشورها نیست، پس وقت جنگ بیولوژیکی فرا رسید.

پس از آن ایالات متحده آمریکا تاسیس مراکز تحقیقات بیولوژیکی در کشورهای مختلف از جمله "اوکراین، چین و بسیاری از کشورهای دیگر را آغاز کرد و هدفش تولید سم کشنده بود.

البته ناگفته نماند که این سناریو، نیاز به مقدماتی نیز داشت.

"ما ۵۲ نقطه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار خواهیم داد" این تویتی بود که مدتی پیش ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا منتشر کرد، و همچنین به دنبال ان با سخنرانی جنجالی و متهورانه خود در سازمان ملل متحد، جمهوری اسلامی ایران و به طور کلی اسلام را متهم به حمایت از تروریسم کرده و ایران را مخل امنیت منطقه و جهان دانست، در حالی که برای همه روشن و مبرهن است که خواستگاه تروریسم کجاست و کیست و چه کسانی در شئون کشورهای دیگر دخالت میکنند.

البته به نظر بنده تهدید ترامپ و سخنرانی اش که به اذعان برخی از سیاست مداران از روی نادانی بوده، بر میگرده به یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده طولانی مدت آمریکایی صهیونیستی .

کمی رویدادهای چند سال پیش را مرور می کنیم، در سال ۱۹۸۱ میلادی "دین کونتز" نویسنده آمریکایی در کتابی به نام "چشمان_تاریکی" درباره مادری می نویسد که فرزندش به طرز مرموزی ناپدید شده و پس از مدتی از شهر ووهان چین (منشأ ویروس جدید کرونا) سر در می‌آورد. مادر این پسر برای یافتن او به ووهان چین می‌رود و در آنجا در جریان ساخت یک سلاح بیولوژیک (ویروس مصنوعی) جدید و خطرناک به نام "ووهان-۴۰۰" قرار می‌گیرد که ساخته دست بشر و در آزمایشگاه تکثیر شده که افراد زیادی را مبتلا کرده است.

البته ناگفته نماند نویسنده در سال ۱۹۸۱ کتابش را با نام مستعار "لی نیکولز" منتشر کرد و آن زمان شروع دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان و اوج دوران "جنگ سرد" دو بلوک غرب و شرق بود و در آمریکا انتساب «شر» به جهان کمونیسم جاذبه داستانی و سینمایی فراوانی داشت و دین کونتز در آن دوران این ویروس را به اتحاد جماهیر شوروی منتسب کرده بود، و نام آن را «گورکی ۴۰۰» گذاشته و خاستگاهش را شهر گورکی (نیژنی نووگورود کنونی) معرفی کرد که در آن زمان از مراکز مهم تحقیقاتی و آزمایشگاهی شوروی سابق بود.

مدتی بعد در اقدامی عجیب کتاب مذکور در سال ۱۹۸۹ میلادی تجدید چاپ شد اما این بار نویسنده از نام واقعی خود استفاده کرد که مقارن بود با زمان اوج فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی.

بنابراین به یکباره و به صورت خیلی عجیب دنی کونتز در این چاپ نام ویروس را به «ووهان ۴۰۰» تغییر داده و منشاء آن را شهر ووهان چین خواند که از دهه ۱۹۶۰ میلادی از مراکز مهم علمی و آزمایشگاهی چین به شمار می رفت.

پس مثل روز روشن است که ارتش شیطان برای رویارویی با سپاه حق، سالهاست دست به کار شده و دست از جنگ نظامی و رو در رو برداشته و دست به دامان حیل شیطانی و مبارزه ناجوانمردانه شده.

حالا وقت آن رسیده که همه مردم، گروه ها، احزاب و... تمامی اختلاف نظرهایشان را کنار گذاشته و با ارشاد و راهنمایی خای مقام معظم رهبری، دست در دست هم، با صلابت ایستاده و به جنگ شیطان برویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied