شمانیوز

مدیر مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد با اشاره به اینکه ویروس کرونا آمریکا را هدف قرار داده خاطرنشان کرد فقر تدارکات و فضای کم بیمارستانی به‌همراه ضعف دولت فدرال در آزمایش‌گیری باعث شده است این کشور به‌سمت فاجعه "جهنمی" حرکت کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم :  دکتر «اشیا جها» مدیر «مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد» گفت: «ما دو ماه را هدر دادیم، دو ماه زمان زیادی برای مقابله با یک اپیدمی است. زمان کنار ما نیست.»

به گزارش «بوستون هرالد» دکتر اشیا جها افزود که مقامات از شیوع این ویروس در ماه ژانویه آگاه بودند و امکان‌پذیر بود تا از این زمان برای ذخیره تجهیزات، آماده شدن برای آزمایش‌گیری و افزایش ظرفیت تخت‌ها در بیمارستان‌های سرتاسر کشور استفاده کرد.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا شتاب زیادی به خود گرفته است و این کشور هم‌اکنون با 85 هزار مبتلا بیشترین تعداد مبتلایان را در جهان دارد. بعد از آمریکا، چین و ایتالیا بیشترین شمار مبتلایان را دارند.

دکتر جها همچنین نسبت به وجود شکاف‌هایی در نظام بهداشتی آمریکا ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت آمریکایی‌ها با عواقب ویروس کرونا حداقل 12 الی 18 ماه زندگی خواهند کرد تا زمانی که یک واکسن ساخته شود.

مدیر مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد مهمترین شکاف‌های موجود را کمبود تخت‌های بیمارستانی، ضعف مراقبت‌های پزشکی در مناطق روستایی، کمبود تجهیزات آزمایش‌گیری و دستگاه‌های تنفسی عنوان کرد.

او خاطرنشان کرد ظرفیت آزمایش‌گیری باید به دو الی سه برابر ظرفیت کنونی افزایش یابد و نیروهای کار بهداشتی بیشتری برای آزمایش‌گیری نیاز است.

دکتر اشیا جها درباره اقدامات کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا گفت: «کار دولت فدرال برای ایجاد ساختار آزمایش‌گیری بسیار بد بود.»

وی همچنین گفت که بحران شیوع بیماری ویروس کرونا شاید تا یک سال ادامه داشته باشد.

جها در یک پرسش و پاسخ زنده در فیس‌بوک گفت: «همه‌گیری این بیماری در دو هفته، چهار هفته یا شش هفته به پایان نمی‌رسد.»، اگر بخت یارمان باشد، ممکن است ناچار باشیم با این ویروس در یک شکل دیگرش تا 12 و حتی 18 ماه زندگی کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه